Під час підписання угоди між
донорськими структурами ООН і
кримським урядом.
Сьогодні у Сімферополі представники цих ООНівських структур підписали з кримським урядом угоду про співпрацю та взаєморозуміння. І очікують, що кримські урядовці не лише подякують за гроші та іншу допомогу, але і самі підключаться до подолання страшної хвороби, щоб перешкодити її поширенню Україною.
Місцева влада мусить допомогти ВІЛ-інфікованим
Керівник проектів ЮНІСЕФ Тетяна
Тарасова.
І ЮНІСЕФ готовий серйозно посприяти реалізації державної програми з відкриття Центрів підтримки молоді і дітей з ВІЛ-інфекцією. Але для цього потрібно, щоб місцева влада створила такі центри і надала їм приміщення, каже Тетяна Тарасова.
“Ми знаємо, що величезною проблемою є надання приміщення. І підписуючи цей документ про взаєморозуміння, ми звернули увагу кримської влади на те, що нам потрібні розуміння і підтримка з боку державної влади. Тому що неурядові і донорські організації не можуть забезпечити найголовніше – стабільність системи надання допомоги тим, хто уражений ВІЛ/СНІДом”.
Влада мовчить, а кільківть інфікованих зростає
1-й віце-прем'єр кримського уряду
Євген Михайлов.
Водночас перший віце-прем’єр-міністр кримського уряду Євген Михайлов поскаржився, що ситуація зі СНІДом у Криму залишається вкрай небезпечною: “Попри всі наші зусилля, стабілізувати епідемію ВІЛ/СНІДу у нас в Криму, як і загалом у країні, поки, на жаль, не вдалося. АРК за кількістю таких хворих посідає в Україні, на жаль, аж п’яте місце”, — повідомив урядовець.
Зараз у Криму зареєстровані понад 6 з половиною тисяч ВІЛ-інфікованих. Торік їхня кількість зросла майже на 5%.