Сербія – Лідер ультранаціоналістичної
Радикальної партії Томі слав Ніколіс на
прес-конференції у Белграді, 21 січня 2007 р.
Партія Тадича у виборчій кампанії виступала під гаслом "Голосуй, бо життя не може чекати!", а партія Коштуніци — "Народ найкраще знає!"
Президент наполягав на поліпшенні стосунків із країнами Європи, а голова уряду – на стабілізації державних фінансів та економіки взагалі.
Між лівоцентристами і правоцентристами відмінностей небагато
Главу держави іноді називають лівоцентристом, а дотеперішнього прем''єра – правоцентристом, хоча між програмами їхніх партій немає великих розбіжностей як щодо зовнішньої, так і щодо внутрішньої політики.
Перша сесія нового парламенту має відбутися до 25 лютого. Отож конкретних переговорів щодо поділу міністерських крісел слід очікувати в березні.
Глава держави у зв’язку з цим зазначив: «Що стосується Демократичної партії, щодо моєї особистої позиції як президента, то вона буде такою, яка прискорить формування влади, бо надзвичайно важливо сформувати владу. Це важливе питання, з яким стикаємося. Якнайшвидше мусимо сформувати владу, щоб якнайкраще використати головування Німеччини в Євросоюзі, аби мати повноправні інституції з повною легітимністю для продовження переговорів щодо Косова».
Суперечка може виникнути довкола посади прем’єр-міністра
У неділю вночі Тадич заявив про намір призначити на посаду прем’єра кандидата від його Демократичної партії. На думку оглядачів, з цим не погодиться партія дотеперішнього прем’єра Воїслава Коштуніци. Адже було б забагато, на думку співробітників Коштуніци, коли б у руках демократів була й президентська й виконавча влада. За попередніми даними, від партії Тадича до парламенту можуть увійти 65, а від партії Коштуніци — 47 депутатів.
Щодо перспективи формування нового уряду Воїслав Коштуніца сказав: «Тепер, згідно із загальною практикою, мають відбутися переговори про формування уряду. Ми відкриті й чекаємо, що інші партії будуть відповідальними. Конструктивні переговори можна буде розпочати, коли будемо мати остаточні результати виборів».
Тим часом ультранаціоналісти висловлюють сподівання, що партіям демократичного блоку не вдасться сформувати ефективну виконавчу владу і в другій половині року будуть призначені дострокові вибори.