- Наступ на півдні: звільнення Миколаївщини
Миколаївська область повністю звільнена від російських військ. Про це 10 листопада повідомив Роман Костенко – народний депутат і секретар парламентського комітету з питань національної оборони та розвідки, який із перших днів повномасштабного вторгнення бере участь у обороні Миколаївщини.
Генштаб ЗСУ та влада України станом на 17:30 поки це не коментували.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нардеп Костенко повідомив про «повне звільнення» Миколаївщини. Влада поки не коментує- Наступ на півдні триває. А що з Херсоном?
ЗСУ наступають на півдні України, просуваючись до Херсона.
«За кожним так званим «жестом доброї волі» противника стоять колосальні зусилля наших військ. Так само, як ворог відходив з Києва та Харківщини, залишав острів Зміїний, ймовірний вихід із Херсона – це результат наших активних дій», – заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Він додав, що не може ані підтвердити, ані заперечити інформацію про можливий вихід російських військ із Херсона, але ЗСУ продовжують наступати відповідно до свого плану.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія оголосила, що залишає Херсон. Що відбувається у місті?9 листопада російські генерали Шойгу і Суровікін оголосили про рішення вивести угрупування російських сил з правого берега Дніпра і зайняти оборону на лівому.
«Російські війська увійшли в нову фазу – вони віддають перевагу організованому відведенню військ замість спроб повністю зупинити український контрнаступ», – йдеться у висновках американського Інституту вивчення війни.
Які справжні задуми російського командування, чи вдасться армії РФ організовано залишити Херсон або ж вона зазнає розгрому?
- Про що говорити з Росією?
На тлі своїх неуспіхів на фронті офіційна Москва все частіше натякає на переговори. Українська ж сторона публічно продовжує заявляти про те, що ніякі переговори з Росією, допоки російські окупанти не покинуть всі захоплені українські території – неможливі.
Однак американське видання Politico з посиланням на свої джерела стверджує, що Київ дещо пом'якшив свою риторику щодо перспективи переговорів на прохання США. Це сталося, як пише Politico, після кількох днів переговорів між Києвом і Вашингтоном, включаючи особистий візит до України радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана.
Коли і за яких умови сторони можуть сісти за стіл переговорів? І про що говорити з Росією?
Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода Live: