ЗСУ відкинули армію РФ у Серебрянському лісі: що це дає?

Увечері 16 червня 12-та бригада спеціального призначення «Азов» Нацгвардії України повідомила на своїй сторінці у «Фейсбуці», що спільно з 1-ю бригадою оперативного призначення «Буревій» провели наступальні дії у Серебрянському лісництві.

«В результаті спільних дій підрозділи бригад просунулися на 1 кілометр у глибину і на 2 кілометри по фронту, чим завершили один із етапів наступальних дій на своєму напрямку», – повідомили у бригаді.

Вже в ніч проти 17 червня DeepState підтвердив просування «азовців». Ділянка фронту на північ від Серебрянки та Білогорівки на карті проєкту стала синьою – таким кольором позначаються території, звільнені за останні два тижні.

Водночас, як зазначили аналітики DeepState, армія Росії продовжує йти вперед на Покровському напрямку – 15 червня з'явилося повідомлення, що агресор просунувся вперед біля Сокола та в Новоолександрівці. До важливої траси Мирноград–Костянтинівка РФ залишається близько 7 кілометрів.

Головні питання випуску:

  • Що дає ЗСУ просування на кілометр углиб фронту у Серебрянському лісі?
  • Чим загрожує перерізання Росією траси Мирноград–Костянтинівка?
  • І чи стала Україні ближче до миру після саміту у Швейцарії?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як і коли F-16 вплинуть на ситуацію на фронті: нові деталі від Повітряних сил ЗСУ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Зустрічаємо не з паляницею, а з кулеметом» – військові про бої біля кордону на Сумщині
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Донбас: головне 20 грудня (оновлюється)

Схід

  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська зосереджують основні зусилля на Авдіївсько-Покровському напрямку, але мають тут «незначні здобутки», зазнаючи «тяжких втрат», зазначає у черговому огляді 4 червня розвідка Великої Британії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.