- Що зрозуміли в Україні у завершальний день ювілейного саміту?
У Вашингтоні завершується 75-й ювілейний саміт НАТО. Україні НАТО запропонувала «незворотний шлях» до членства, але запрошення і часових рамок приєднання немає. Водночас вищий політикум уже аналізує підсумки саміту.
Зокрема Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав про «неймовірно потужний пакет» для України, який побудує «міцний міст» для членства України в НАТО.
Директор з питань Європи у Раді нацбезпеки США Майкл Карпентер очікує, що «українці будуть задоволені результатами саміту». Адже на практиці «міст до членства» означає, що НАТО створює ціле нове командування у Вісбадені у Німеччині для підтримки України у навчанні, координації, оснащенні, логістиці, розвитку військ. А ще є довгострокові фінансові зобов'язання партнерів по НАТО.
Голова ж офісу президента України Андрій Єрмак, теж висловивши задоволення самітом, додав, що наступним кроком має бути вже запрошення України до альянсу.
Чи можна вважати, що Зеленський отримав те, що хотів від ювілейного саміту?
Чи дійсно Київ готовий сідати за стіл переговорів із Москвою у будь-яких форматах?
- Коли прилетять перші західні літаки F-16?
Нові оголошення військової допомоги Україні на саміті у Вашингтоні – це і ще шість винищувачів – від Норвегії, а провідні країни так званої авіакоаліції підтвердили терміни передачі їхніх Ф-16 упродовж літа.
Втім, коли саме і скільки літаків – невідомо. Чи переломить отримання цих винищувачів хід війни з Росією?
- Другий Саміт миру – до виборів президента США. Навіщо?
Також оголошено, що Україна хоче провести другий Саміт миру вже цієї осені – до виборів президента США. І нібито запросити Росію на нього. Про це пише Bloomberg зі слів декількох західних посадовців та одного українського, але не називає прізвищ. Відомо, що Москва вже відмовилась, а результат американських виборів непередбачуваний.
А що, коли і справді – Дональд Трамп? Навіщо тоді «поспіх» з самітом?
- Розбір міжнародних «польотів» Орбана
Міжнародне турне Віктора Орбана у липні було багатим на географію. Та його реальний вплив на міжнародну політику настільки ж мізерний – так, якщо коротко, висловлюються аналітики, характеризуючи вояжі угорського прем'єра.
Тим часом Брюссель хоче покарати Угорщину, яка головує в ЄС, за Орбанівську «місію миру», і «фейкове посередництво» у війні Росії й України.
То чого Орбан досягнув?
Тим часом угорський опозиційний лідер Петер Мадяр приїхав до Києва. Про що йтиме мова і з ким?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода: