Постачання FPV-дронів Україні: Велика Британія і Латвія оголосили тендер

FPV-дрон із прикріпленою вибухівкою

Велика Британія і Латвія від імені «Дронової коаліції» оголосили тендер на постачання тисяч FPV-дронів для Збройних сил України. Участь у конкурсі можуть взяти підприємтсва з будь-якої країни, яка входить до Контактної групи з питань оборони України. Подробиці повідомляє Голос Америки.

До «Дронової коаліції» для підтримки України у її відсічі російської агресі входять Велика Британія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Литва, Латвія, Нідерланди, Польща, Швеція.

До участі в тендері за контракти на постачання FPV-дронів для ЗСУ запрошують виробників дронів з різних країн.

FPV-дрони

«Цей тендер відкритий для виробників з будь-якої країни, що входить до Контактної групи з питань оборони України», – йдеться в оголошенні з посиланням на об’єднання понад 50 держав, які координують військову допомогу Україні у форматі «Рамштайн».

«Стів», інженер FPV-дронів 118 ОМБР ЗСУ

В оголошені британського міністерства оборони сказано, що цей відбір має на меті знайти постачальників, які зможуть «виробляти дрони у великих масштабах і за доступною ціною, використовуючи потужності західної промисловості».

Цей перший тендер триватиме до 28 червня, а після того представники країн «Дронової коаліції», очолюваної Британією і Латвією, відберуть найуспішніші компанії.

Британське міністерство оборони повідомляє, що впродовж 2024 року будуть оголошені наступні подібні тендери з урахуванням досвіду першого.

Український військовослужбовець батальйону ударних безпілотників 92-ї бригади «Ахілл» прикріплює снаряд до безпілотного літального апарату для огляду від першої особи (FPV) у Донецької області, Україна. 2 лютого 2024 року

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ в лютому оголосив, що союзники зобов’язалися забезпечити 1 мільйон дронів для української армії.

Дрони FPV (first-person view) – безпілотні літальні апарати з відеокамерою, що транслює зображення оператору, і з причепленим бойовим зарядом.

Українські військові почали широко використовувати пристосовані спортивні та інші дрони для ударів по російських загарбниках приблизно з літа 2022 року.

Боєць ЗСУ, оператор FPV-дрона


Солдати і коментатори кажуть, що дрони FPV не такі потужні як артилерія, але можуть бути дешевші і точніші.

Українці також вказують на потребу постійного удосконалення дронів, які можуть бути знешкоджені глушінням радіосигналів з допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кримський «бандерівець» ліквідував роту російських солдатів
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Вовчанський фронт»: чого хотів і чого досяг Кремль на півночі Харківщини
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Будемо продовжувати» – Зеленський про здатність українських далекобійних дронів обмежувати силу РФ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кримський «бандерівець» ліквідував роту російських солдатів