Український спорт у 2021 році: історичні моменти

Чим запам’яталися українські спортсмени у 2021 році?

Досягнення, медалі, перемоги – таким був 2021 рік для українських спортсменів. Радіо Свобода зібрало найяскравіші моменти.

Євро-2020: «Футбольний герой» Довбик та нова «особлива форма»

Збірна України з футболу отримала цьогоріч нову форму – на футболках гасло, з одного боку, «Слава Україні!». З іншого – «Героям слава!». Його зобразили на внутрішній стороні форми. На футболці спереду – погоджена з УЄФА емблема із тризубом та мапою України, включно з окупованими Росією територіями – Кримом і окупованою частиною Донбасу. Соцмережі жваво реагувати на «особливу форму». Невдоволення формою висловили представники влади Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: МЗС Росії порівняло гасло «Слава Україні» з гаслом «Heil Hitler»

На новій спортивній формі української футбольної збірної на Чемпіонаті Європи (який був перенесений на рік через пандемію COVID-19, але зберіг свою назву «Євро-2020») – традиційне українське гасло «Слава Україні!» і «Героям слава!», а також зображення обрисів території України

Історичний гол Артема Довбика, забитий на 121-й хвилині під час матчу збірної України зі Швецією, став найпізнішим забитим переможним м'ячем в історії чемпіонатів Європи.

Завдяки цьому голу Довбик вивів Україну в ¼ «Євро-2020». Черкаський футболіст розпочав свою кар’єру, граючи за «Черкаський Дніпро», а у 2018–2020 роках у складі данських команд вигравав чемпіонати та кубок країни.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Футбольний герой» Артем Довбик: що відомо про футболіста, який історично вивів Україну в 1/4 «Євро-2020»?

Легенди йдуть: Шевченко залишив збірну

Андрій Шевченко очолював збірну України протягом 2016–2021 років. У серпні він несподівано оголосив про завершення контракту з Українською асоціацією футболу (УАФ).

За словами Андрія Шевченка, термін дії його контракту закінчився 1 серпня

Преса писала про непорозуміння між тренером та УАФ щодо його подальшої оплати праці. Керівництво УАФ сподівається, що Шевченко зможе повернутися на посаду головного тренера національної збірної України.

Наразі Андрій Шевченко працює головним тренером в італійському клубі «Дженоа».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нова ера футболіста Андрія Шевченка в Італії

Перемога Усика у Лондоні

Український боксер із Криму Олександр Усик став чемпіоном світу в найпрестижнішій суперважкій вазі за версією чотирьох боксерських організацій. Він переміг британця Ентоні Джошуа – кривдника свого часу Володимира Кличка.

Український боксер Олександр Усик святкує перемогу над британським чемпіоном світу Ентоні Джошуа, танцюючи гопак. Лондон, 25 вересня 2021 року

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Бій із Джошуа був найбільший, але не найважчий в кар'єрі – Усик (відео)

Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо 2020–2021

Жан Беленюк (греко-римська боротьба до 87 кг)

Борець-депутат із Києва Жан-Беленюк став єдиним українським спортсменом, володарем «золота» на Олімпійських іграх в Токіо. Свою перемогу спортсмен відсвяткував національним гопаком із прапором України.

Після завершення поєдинку, Жан Беленюк, загорнутий в український прапор, станцював гопак

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «В житті не було нічого кращого» – Беленюк і Насібов привезли в Україну олімпійські медалі

Плавець Михайло Романчук з Рівного здобув «срібло» для України на Олімпіаді-2020.

Срібний призер Михайло Романчук. Церемонія нагородження медалями. Плавання – чоловіки, 1500 метрів вільним стилем. Токіо, 1 серпня 2021 року

Анжеліка Терлюга (жіноче карате до 55 кг)

Історичне срібло виборола каратистка з Одеси – Анжеліка Терлюга – змагання з карате цього року дебютували у програмі Олімпійських ігор.

29-річна Терлюга у боротьбі за «золото» поступилася болгарській суперниці Іветі Горановій з рахунком 1:5

Парвіз Насібов (греко-римська боротьба у вазі до 67 кг)

Борець із Запоріжжя також у фіналі здобув срібну медаль.

У фіналі Насібов (знизу) поступився іранцю Мохаммаду Резі Гераї

Олександр Хижняк (бокс, середня вага серед чоловіків, до 75 кг)

Боксер із Полтави Хижняк у фіналі поступився Бразильцю.

Українські синхроністки Анастасія Савчук та Марта Федіна завоювали бронзові нагороди в артистичному плаванні. Це перша в історії медаль України у цьому виді спорту.

Серед 206 країн-учасниць на 32-й Олімпіаді українська збірна увійшла в ТОП-20 за загальною кількістю медалей: одна золота, шість срібних і дванадцять бронзових. Але дісталося українським спортсменам і критики – за брак золотих медалей.

Паралімпійці тріумфують

Українські атлети здобули 24 золотих, 47 срібних і 27 бронзових медалей. За загальною кількістю нагород Україна стала п’ятою. Більше медалей здобули паралімпійці з Китаю, Великої Британії, команди Паралімпійського комітету Росії та США. Найтитулованішим спортсменом ігор став плавець Максим Крипак.

Крипак виграв заплив на 100 метрів на спині, при цьому встановивши новий світовий рекорд