Українка ризикує життям заради покинутих через війну тварин
Наталя Попова, економістка, без офіційного ветеринарного досвіду, врятувала понад 300 екзотичних і домашніх тварин, залишених або покинутих через вторгнення Росії в Україну.
«Вони – моє життя», – каже 50-річна жінка, гладячи вдячного тигра
У притулку Попової у селі Чубинському Київської області прихисток знайшли 133 тварини. Серед них – 13 левів, один леопард, тигр, ведмеді та три олені, яких вона врятувала, сподіваючись знайти для них нові домівки або відправити за кордон.
Наталя Попова каже, що часто тремтить від страху, коли їздить у східні регіони на місії з порятунку тварин.
«Звичайно, це страшно. Звичайно, це небезпечно, – каже вона. – Довелося освоїти багато професій, бо жоден ветеринар не поїхав би на передову»
Нещодавно Наталя Попова залучила до допомоги зооволонтерів з UA Animals та військових, які тепер їздять з нею.
«Наш рекорд – евакуація за 16 хвилин, коли ми врятували лева між Краматорськом і Слов’янськом, – каже Наталя. – Мені довелося самій навчитися робити наркоз. Тому що такі тварини, як леви, тигри, ведмеді, коли вони в стресі, їх неможливо забрати».
Переважно Наталя Попова нічого не знає про тварин, яких рятує. Про них вона довідується від українських військових. «Тварини не представляються, коли приходять до нас», – жартує вона
Наталі Поповій також допомагає познанський зоопарк (Польща), відправляючи врятованих тварин до Іспанії, Франції та Південної Африки. За підрахунками Наталі, за кордон відправили 200 тварин, ще 100 знайшли новий дім на заході України.
«Я їх люблю і розумію, що у мене немає ресурсів, щоб забезпечити їм комфортне життя, на яке вони заслуговують», – каже Наталя Попова. Наступний її проєкт – відправити до Польщі 12 левів
У 1999 році Наталя Попова відкрила перший в Україні приватний кінний клуб. Та свого першого лева вона врятувала лише чотири роки тому. До неї звернулася організація, яка виступає проти боєнь, з проханням допомогти врятувати лева зі зламаним хребтом. Тоді Наталя не знала, чим вона може допомогти, тому що мала досвід тільки з кіньми.
Але, побачивши фото великого кота, Попова не втрималася. Побудувала вольєр, заплатила господареві і забрала лева. Пізніше створила сторінку в соцмережі «Допоможіть левиці» – і люди почали писати з проханнями допомогти врятувати інших диких тварин
Яна, перша левиця, яку Наталя врятувала, мала інвалідність і не змогла знайти новий дім, тому стала членом сім’ї. Наталя Попова доглядала за Яною, поки левиця не померла. Це сталося два тижні тому
Для фінансування свого притулку Наталя Попова спершу використовувала гроші зі свого кінного бізнесу. Але відколи 24 лютого Росія вторглася в Україну, кінний бізнес перестав приносити прибуток.
Щоб утримувати всіх тварин здоровими та нагодованими, потрібно понад 14 000 доларів на місяць. У зв'язку з цим Наталя почала брати позички. Зараз її борг зріс приблизно до 200 000 доларів
Наталя отримує гроші від UA Animals і від пожертвувань, але через хвилювання про те, як з усім впоратися, не могла спати ночами. «Я все одно буду позичати гроші, їздити в гарячі точки і рятувати тварин. Я не можу їм відмовити», – каже Наталя Попова.
Оскільки кінця війни не видно, Наталя знає, що вона все ще буде потрібна. «Моя місія на цій війні – рятувати диких тварин», – каже вона.
Інформацію про те, як пожертвувати гроші, можна знайти тут