У міжнародних засобах масової інформації проаналізували здобутки та провали очільника Росії Володимира Путіна за результатами його поїдки до Північної Кореї. Огляд оцінок у світових ЗМІ візиту Путіна до КНДР опублікував «Голос Америки».
Очільник Росії Володимир Путін виглядає безпорадним на тлі угоди, яку він підписав з Кім Чен Ином у Північній Кореї минулого тижня. Так вважає колишній конгресмен США та засновник групи Country First PAC, республіканець Адам Кінзінгер.
В ефірі шоу Білла Мейгера Real Time на прохання прокоментувати угоду про взаємний захист між Москвою та Пхеньяном він сказав: «Думаю, це показує, наскільки зростає безпорадність Росії».
Це виставляє Путіна у справді непривабливому світліАдам Кінзінгер
«Лінія фронту в Україні стабілізувалася, розрив в озброєнні скорочується, і йому доводиться їхати до Північної Кореї, щоб просити зброю. І ми сьогодні дізнались, що Південна Корея думає про відкриття свого арсеналу 155 мм артилерійських боєприпасів. Це виставляє Путіна у справді непривабливому світлі», – зазначив колишній законодавець США.
На думку Кінзінгера, Путін «просто намагається тягнути час» до листопадових виборів у США, сподіваючись, що після виборів політика щодо України може змінитись і США зменшать допомогу.
Він також додав, що, на його думку, зближення Путіна з Кім Чен Ином є результатом «сильнішої зовнішньої політики США».
NYT: Путін не може дозволити, щоб Китай диктував йому хід війни в Україні
Видання New York Times пише, що Путін в Північній Кореї мав на меті викликати тривогу, і йому це вдалося.
Президенту Росії вистачило чотири дні в Азії, щоб «розлютити Вашингтон, підірвати вагу Китаю і збурити низку країн в Індо-Тихоокеанському регіоні, які вже намагаються дати раду сумбурному світовому порядку».
Поїздка Путіна країнами Азії (до Північної Кореї та В’єтнаму), як пише NYT, «була одночасно зухвалою та підривною». «Вона показала, що боротьба за владу, яку іноді називають новою Холодною війною між США та Китаєм, не така двоїста, як може здатися, і що багато країн регіону, як виглядає, завершили цей тиждень із глибшим почуттям тривоги», – зазначає NYT.
Погрози Путіна, пише видання, іноді сміливі, і часом нечіткі, «ще більше ускладнили й без того складні розрахунки щодо безпеки та конкуренції між великими державами».
Крім того, своєю «погрозою» краще озброїти армію Кім Чен Ина, Путін «фактично додав ще одну потенційну кризу до списку проблем Азії, відновивши стару ворожнечу на Корейському півострові», пише міжнародний кореспондент NYT, що базується в Австралії, Деміен Кейв.
Як приклад тривоги, автор наводить цитату американського посла в Японії. Рам Емануель у коментарі NYT описав візит Путіна в Азію як «ваші найгірші страхи справджуються».
Путін дуже радий, що Росія стала смердючим дядьком на вечірціПітер Теш
«Що Росія щойно зробила, вони сказали нам, що будуть головним організатором держав-ізгоїв, які розробляють ядерну зброю, порушують угоди про нерозповсюдження ядерної зброї та дозволяють країнам, які перебувають під санкціями ООН, вийти за межі цих санкцій», – цитує дипломата New York Times.
Дезінформація та партнерство з іншими провокаторами стали доктриною Путіна, вважає австралійський дипломат, колишній посол Австралії в Москві Пітер Теш. У коментарі NYT він зазначив, що Путін своїм візитом продемонстрував, що він зацікавлений, щобу світі панував хаос.
«Він [Путін] дуже радий, що Росія стала смердючим дядьком на вечірці, – зазначив Теш. – Сигнал такий: Так, я руйнівник. Я можу робити все, щоб ускладнити те, чим ви намагаєтеся керувати».
Ще одна ціль російського президента в країнах Азії – спроба показати Китаю своє розчарування тим, що Сі Цзіньпінь недостатньо допомагає Москві у її війні проти України, вважає професор російської політики в Королівському коледжі Лондона Семюель Грін.
«Якщо Путін не може отримати від Пекіна все, що він хоче, то він буде шукати, як отримати це в іншому місці. І не так є багато супермаркетів, які охоплюють список його бажань – зброю, робочу силу та бажання розпалити боротьбу з Вашингтоном», – аналізує Грін. Такими країнами професор називає Іран та Північну Корею.
Хоча Путін визнає, що залежить від Китаю, пише експерт, він не може дозволити, щоб Пекін «диктував йому хід військових зусиль» в Україні.
ABC: Візит Путіна сприятиме озброєнню того, з ким він воює
Австралійське видання ABC звертає увагу на реакцію Південної Кореї після того, як північнокорейські ЗМІ повідомили про угоду Москви та Пхеньяна.
Як повідомляв «Голос Америки», радник президента Південної Кореї з нацбезпеки Чанг Хо Джін тоді заявив, що Сеул має намір переглянути питання про надання зброї Україні, щоб допомогти Києву відбити вторгнення Росії.
«Ми плануємо переглянути питання збройної підтримки України», – зазначив він, запропонувавши змінити політику Південної Кореї щодо ненадання летальної допомоги Україні, повідомило видання Yonhap News Agency. Донині Південна Корея не надавала Україні смертоносної зброї.
Автор ABC називає Південну Корею «глобальною суперсилою, що постає, за експортом оборонної продукції».
Дев’ята країна у світі за експортом зброї на сьогодні, Південна Корея має намір до 2027 року вийти на 4-е місце у списку експортерів, пише видання.
Донині південнокорейські артилерійські снаряди потрапляли в Україну лише через продаж їх Сполученим Штатам як третій стороні, пише ABC. Напряму Південна Корея не надавала смертоносної зброї Києву.
Угода [між Москвою та Пхеньяном] може призвести до того, що їхній ворог – Україна – отримає військову підтримку від одного з найпередовіших постачальників зброї у світіВидання ABC
Напередодні Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) повідомив про великі запаси артилерійських снарядів у Південній Кореї, які могли б дати Україні важливий поштовх у війні проти Росії.
За даними CSIS, Південна Корея має близько 3,4 мільйона артилерійських снарядів 105-мм, ці боєприпаси сумісні з усіма 105-мм гаубицями, які має у своєму арсеналі Україна. Крім того, щороку Сеул виробляє 200 тисяч артилерійських снарядів на 155 мм.
Як пишуть дослідники Центру CSIS, якщо Південна Корея віддасть Україні боєприпаси на 105 мм, швидше за все, це не вплине на боєготовність південнокорейської армії. Ці снаряди не підходять для більшості південнокорейської артилерії, лише менше від третини південнокорейських гаубиць можуть використовувати снаряди калібру 105 мм, мовиться у дослідженні.
Раніше Міноборони Південної Кореї до 2020 року планувало взагалі вивести з озброєння всі 105-мм гаубиці. Втім, щоб використати залишки снарядів, вони переробили деякі наявні гаубиці.
«Конкретні заходи будуть оприлюднені пізніше, і буде цікаво подивитися, як на це відповість Росія, перш ніж розкривати наші плани заздалегідь», – заявив напередодні представник офісу президента Південної Кореї.
Якщо Сеул змінить політику щодо України, це суттєво послабить позиції Росії, пише ABC.
«Відрізана від найрозвинутіших економік [світу], зараз вона звертається за допомогою до однієї з найбідніших і найбільш ізольованих країн. Що гірше, угода [між Москвою та Пхеньяном] може дати зворотний ефект і призвести до того, що їхній ворог – Україна – отримає військову підтримку від одного з найпередовіших постачальників зброї у світі», – пише Джеймс Оутен, кореспондент ABC у Північній Азії у статті «Володимир Путін відправився в Північну Корею шукати друзів, але, можливо, допоміг озброїти свого ворога».
Візит Путіна до Північної Кореї «безперечно, сигналізує про те, наскільки глибоко Москва впала після її невдалого масштабного вторгнення в Україну», мовиться у статті ABC/Австралія.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна і можлива нова війна. Навіщо Путін літав до КНДР і В'єтнаму? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Прийшов час дати відсіч»: cенатори США про азійські візити Путіна ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Південна Корея викликала російського посла через договір Росії і КНДР