Екс-чиновник Пентагону порівняв отримання автокефалії Україною із процесом деколонізації

Майкл Карпентер

Розрив російською православною церквою відносин із Вселенським патріархатом вказує на те, що у питанні християнської віри Росії притримується імперіалістичних позицій. Про це заявив колишній заступник помічника голови Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер.

У понеділок синод Російської православної церкви назвав неможливим перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом. Таким чином у Росії відреагували на рішення Вселенського патріархату про підтримку автокефалії Української православної церкви. У відповідь на рішення РПЦ речник Київської патріархії Євстратій Зоря заявив на своїй сторінці у Facebook, що синод МП повторює політику Кремля.

«Самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти», – зазначив Зоря.

На думку Майкла Карпентера, реакція РПЦ є імперіалістичною.

«Російська православна церква розриває відносини із Вселенською православною спільнотою через рішення Вселенського патріархату надати незалежність Українській православній церкві. Фактично ми спостерігаємо повстання російської церковного імперіалізму проти деколонізації», – зазначив Карпентер на своїй сторінці у Twitter.

Водночас відомий російський опозиційний коментатор Ґаррі Каспаров назвав російську православну церкву «церквою КДБ».

«Схизма у православ'ї заслуговує на більшу увагу. Нарешті відрізано путінську церкву КДБ», – написав Каспаров у Twitter.

11 жовтня президент України Петро Порошенко назвав томос фактично ще одним Актом проголошення незалежності України.

«Довгих 332 роки Україна та українська церква чекала автокефалію. І сьогодні це рішення прийнято щодо автокефалії і продовжується процес надання томосу», – зазначив Порошенко.

Your browser doesn’t support HTML5

Порошенко: держава поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з РПЦ – відео

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Політична карикатура художника Олексія Кустовського

«Спроба перевороту чи самоізоляція». Як реагують на рішення РПЦ про розрив із Константинополем?​

Порошенко про рішення РПЦ: «Ми на правильному шляху»

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна

Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль

Томос для України: Київський патріархат закликав готуватися до об’єднавчого собору

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року