Кожну четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам‘ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, влаштованого Сталіним та компартійною верхівкою СРСР. США, Канада, європейські країни оприлюднили заяви на знак солідарності з народом України у вшануванні пам’яті тих, хто загинув від штучного голоду.
«Наша пам‘ять – найкращий спосіб запобігти таким трагедіям у світі в майбутньому», – йдеться у заяві тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.
МЗС Латвії у відповідній заяві наголошує, що парламент країни визнає Голодомор – геноцидом.
Посол Латвії у США висловив підтримку Україні у встановленні історичної справедливості.
«Ми запалюємо свічку пам‘яті» за мільйонами жертв «штучного голоду організованого тоталітарним комуністичним режимом», – йдеться у зверненні Посольства Швеції в Україні.
«Сталін штучно спричинив геноцид українців. На піку Голодомору 1932-33 років, щоденно вмирало від голоду 25 тисяч людей. Ми ніколи не повинні про це забувати!», – заявило Посольство Канади в Україні.
Міністр оборони Канади Харджит Санджан наголосив на співпраці з українським військом, для того, щоб такі трагедії не повторювались.
«Цього тижня вшанування жертв Голодомору відбуватимуться по всій Канаді. Ми непохитно підтримуємо наших українських друзів та партнерів – навчальна місія UNIFER в Україні це засвідчує. Ми єдині у цьому вшануванні і віддані тому, щоб жахи минулого більше не повторились», – йдеться в заяві міністра.
«Одним із найбільш болючих епізодів української історії» назвало Голодомор в своїй заяві Посольство Великої Британії.
Запалити свічку і приєднатися о 16-й годині за київським часом до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам’ять про загиблих під час Голодомору 1932–33 років закликав українців президент Володимир Зеленський.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українців закликали запалити свічку в пам’ять про жертв ГолодоморуЧитайте ще:
Як українці долають колоніальну травму. Конференція україністів у Празі
Голодомор. Яких втрат зазнала Україна, і що тоді відбувалося у Росії ‒ дослідження
Зерна правди: жителі Донецька, Луганська та Криму жертвують на музей Голодомору в Києві