Яке завдання ставить Росія солдатам КНДР? Ось що відомо Центру протидії дезінформації при РНБО

Тренування солдатів в Північній Кореї, березень 2024 року

Джеу Парк

Українські військові вперше зіткнулися у бою із солдатами з КНДР у Курській області Росії. Розповідаємо про деталі.

  • Про перше бойове зіткнення і те, що «перші військові КНДР вже потрапили під обстріл на Курщині», повідомив 4 листопада керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, а згодом цю інформацію підтвердив міністр оборони України Рустем Умєров.
  • В інтерв’ю південнокорейському медіа KBS Умєров розповів про деякі висновки, які зробило українське керівництво після отримання інформації із поля бою, де ймовірно були солдати КНДР.
  • А про потенційну роль північнокорейських сил у війні Росії проти України, про місце північнокорейських військових у російських підрозділах, про те, як вони отримують бойовий досвід та з якими труднощами стикаються російські командири через мовний бар'єр – читайте у спільному інтерв’ю Радіо Вільна Азія та Радіо Свобода розповів керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

Подаємо ключові фрагменти розмови.

Андрій Коваленко, очільник Центру протидії дезінформації при РНБО України

Північнокорейські військові в російській армії:

Зараз північно-корейські солдати розподіляються між російськими підрозділами. Вони в російській формі, безпосередньо з російською зброєю, у різних підрозділах на суджанському напрямку. І наразі російські офіцери вчать КНДРівських офіцерів і військових в режимі реальної війни на бойових позиціях воювати...

Обстріл позиції відбувся, це стандартна історія, в Курській області відбуваються бойові дії. І знову ж таки враховуючи, що виявляються позиції з росіянами, розвідка виявляє КНДРівців, які є на позиціях, відбувається ураження позиції. Чи були загиблі під час ураження позиції, станом на зараз невідомо, – мені принаймні. Тому про полонених так само говорити рано.

Вони (військові КНДР – ред.) будуть поступово вводитися в бої в рамках, будемо так говорити, навчання реальній війні, щоб потім саме КНДРівські військові могли замінити росіян на певних напрямках. Основне їхнє завдання – брати участь в так званому російському наступі на Суджу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Особливі буряти» по 2 тисячі доларів. Що уміють солдати Північної Кореї і в чому їхня небезпека для ЗСУ

Масштаби присутності та екіпірування:

Від самого початку на території Росії були закинуті 12 тисяч КНДРівців, вони дозовано відправлялися, партіями, я би так називав, на Курщину. Три тисячі, потім сім тисяч, потім 11 тисяч, в підсумку всі 12 тисяч будуть дислоковані на Курщині на різних напрямках у різних російських підрозділах. Я думаю, найближчим часом всі 12 тисяч вже опиняться на Курщині...

У них стандартне екіпірування, включаючи туалетний папір навіть. Типове екіпірування російського військового. Тобто вони не мають нічим відрізнятися від російських військових, тому що росіяни ж будуть приховувати, що це саме КНДРівці. Їм потрібно, щоб вони були повноцінно росіянами, так би мовити, візуально.

Тренування армії Північної Кореї, фото опубліковане у березні 2024 року

Роль у бойових діях:

Їхнє завдання зараз навчитися використовувати FPV. Роль офіцерів, зокрема КНДРівських, які приїхали, навчитися командувати військами в умовах реальних бойових дій.

В подальшому їхня роль – замінити [росіян]. Якщо 12 тисяч, вони думають, що виживуть, навряд чи. Але ті, хто виживуть, мають замінити росіян в Курської області, в Бєлгородській області, щоб росіяни могли там, за планом, від 7 до 12 тисяч російських військових перекинути на Схід (східний фронт в Україні – ред.) безпосередньо.

Наразі невідомо, чи планують вони використовувати КНДРівців на тимчасово окупованих територіях [України] як лінійні частини, але я не виключаю цього сценарію.

Також я не виключаю сценарій, що окрім 12 тисяч цих військових, після, будемо так говорити, виявлення проблем або виправлення певних речей, будуть перекинуті також додаткові КНДРівські сили з Північної Кореї.

Президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на державному прийомі в Пхеньяні, Північна Корея, 19 червня 2024 року

Оскільки для Кім Чен Ина дуже важливо, щоб велика частина цих військових КНДРівських пройшла і отримала досвід реальних бойових дій, повернулася назад до КНДР і передавала цей досвід в армію. Плюс зараз відомі плани про те, що росіяни планують відправляти воєнних інструкторів в Пхеньян безпосередньо.

Для початку це інструктори із застосування FPV-дронів, а також з виробництва FPV-дронів, використання в польових умовах, встановлення вибухових пристроїв на FPV-дрони. Тобто їх будуть вчити активно використовувати в бою саме FPV. В Росії зараз відбувається навчання використання «Ланцетів», а також розвідувальних дронів.

Не виключаю, що так само вони будуть вчити в Пхеньяні корейців використовувати різні типи дронів».

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин інспектує штаб 2-го корпусу північнокорейської армії, 17 жовтня 2024 року

Конфлікти та мовний бар'єр

Будемо так говорити, російські командири не дуже задоволені станом справ, оскільки фактично бар'єр мовний є великий. І це заважає.

У них стоїть завдання за місяць навчити їх жити в умовах реальних бойових дій, брати участь в них. Але стоїть величезний мовний бар'єр, немає перекладачів. Там це викликає напруження. Це те, що нам відомо.

Радіо Вільна Азія також транслюється і на Північну Корею. Тому наші колеги запропонували Андрію Коваленку звернутись до жителів КНДР, зокрема військових. Наводимо це звернення.

Звернення до жителів КНДР:

Можу сказати, що дуже велика кількість нинішніх КНДРівців, які приїхали, робитимуть все, щоб спробувати втекти і здатися в полон.

І це дуже правильне рішення, тому що це єдиний шанс для них покинути КНДР і жити в Європі. Особливо це стосується КНДРівців без родин. Це дуже важливо.

Набагато простіше втекти в Європу зараз для таких людей. Є низка програм. Коли вони приїдуть в Росію, нехай дізнаються у російських солдатів, вони точно знають про програми, які пропонує Україна, як безпечно здатися в полон.

Відповідно, в даному випадку це для них великий шанс побудувати своє життя у вільному світі і заробляти хороші гроші, живучи в західних країнах».

Читайте також:

Міноборони США 4 листопада не підтверджували повідомлення про перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими військовими. Однак Пентагон наводив дані про перебування щонайменше 10 000 військових КНДР у Курській області РФ, зазначивши, що ці цифри можуть дещо зрости.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Лідер РФ Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. Він нагадав, що Держдума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з КНДР, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У G7 готують «скоординовану відповідь» на залучення Росією військ КНДР
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На тлі повідомлень про війська КНДР в Росії Боррель закликав Сеул посилити підтримку України
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У розвідці Британії оцінили, з якими проблемами зіткнуться війська КНДР на війні проти України