Уряд Великої Британії сподівається зберегти обнадійливі показники результатів боротьби з пандемією COVID-19, і не поспішає зі скасуванням карантинних обмежень, остерігаючись завезення нових штамів з інших країн.
Останні дані про щоденну смертність показують, що в країні було зареєстровано лише 10 померлих осіб, у яких упродовж 28 днів аналізи виявили коронавірус - це найнижчий показник з вересня минулого року.
Програма вакцинації стала стимулом для цілої країниБританський міністр охорони здоров’я
Дані також свідчать, що кількість нових виявлених заражень у Великій Британії зберігає тенденцію до зниження на відміну від багатьох країн континентальної Європи, де наростає третя хвиля пандемії.
Одним з чинників порівняно кращої британської ситуації урядовці в Лондоні називають успіхи вакцинації, а також стриманість у послабленні карантинних обмежень та розширення програми аналізів на коронавірус.
Станом на 3 квітня першу дозу вакцин від коронавірусу отримали понад 31 мільйон британців, а 5 мільйонів отримали вже дві дози. Населення країни становить майже 67 мільйонів.
Випереджаючи решту Європи, Британія сподівається виконати план: до середини квітня запропонувати щеплення усім громадянам віком понад 50 років, а до кінця липня - усьому дорослому населенню.
«Програма вакцинації стала стимулом для цілої країни», - заявив міністр охорони здоров’я Матт Генкок, але також застеріг, що «повернення втраченої свободи та відновлення нормального життя залежить від регулярних аналізів».
У березні уряд забезпечив практично усіх школярів можливістю самим двічі на тиждень робити швидкі перевірки на коронавірус.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В «ковідній» лікарні дві години не було світла і кисню, кажуть родичі хворих. У медзакладі це заперечуютьТаку можливість мали також люди з певними проблемами здоров’я, працівники системи охорони здоров’я та інших служб, яким необхідно їздити безпосередньо спілкуватися з іншими людьми.
Тепер Лондон оголосив, що, починаючи з 9 квітня, в Англії безкоштовними наборами для аналізів на коронавірус будуть забезпечені усі.
Необхідність такого кроку урядовці пояснюють тим, що значна кількість носіїв коронавірусу не мають симптомів і можуть заражати інших, не усвідомлюючи того.
«Приблизно одна людина з трьох хворих на COVID-19 симптомів не має. Тому у час, коли ми знову відкриваємо суспільство і відновлюємо ті аспекти життя, від втрати яких дуже потерпаємо, регулярні аналізи будуть для нас можливістю швидко виявляти випадки заражень та гасити нові вогнища», - сказав британський міністр охорони здоров’я.