На тлі загроз із боку РФ Фінляндія розпочала будівництво прикордонної огорожі вартістю 400 млн дол
Це фото було зроблене 14 квітня біля фінського прикордонного переходу Пелкола. Ліворуч загорожі – територія Росії. Екскаватори працювали над підготовкою смуги кордону для нового прикордонного паркану
Комп’ютерне зображення, що демонструє, як виглядатиме триметровий паркан.
Як повідомляється в пресрелізі фінської прикордонної служби, окрім огорожі з сітки та колючого дроту, бар’єр включатиме «прилеглу дорогу, вирубану ділянку лісу, а також систему технічного спостереження»
Вид на російський кордон із невстановленого місця у Фінляндії.
У Гельсінкі кажуть, що новий бар’єр буде покликаний насамперед зупинити нелегальну міграцію. Влітку 2021 року феномен «озброєних мігрантів» вийшов на перший план після того, як Олександр Лукашенко, який утримує владу в Білорусі, попри протести, пообіцяв наповнити Європу «наркотиками та мігрантами» у відповідь на санкції. Десятки тисяч мігрантів, переважно з Близького Сходу, з'явилися тоді на західному кордоні Білорусі, намагаючись потрапити на територію ЄС
Полковник фінської прикордонної служби Міка Риткоенен біля російського кордону 14 квітня.
Фінський прикордонник описує будівництво паркану, яке, за прогнозами, коштуватиме близько 417 мільйонів доларів, як «необхідне в ситуаціях, коли нелегальний в'їзд є інструменталізованим або масштабним», додавши, що «бар'єрний паркан також зменшить залежність Фінляндії від ефективності російського прикордонного контролю»
Знаки на прикордонному переході з Росією. Пелкола.
Бригадний генерал прикордонної служби Ярі Толппанен повідомив агентству Reuters, що у 2022 році фінські прикордонники зафіксували лише 30 незаконних перетинів кордону, тоді як близько 800 спроб були відпрацьовані російською стороною до того, як мігранти змогли потрапити на фінську територію
Фінські (ліворуч) і російські (праворуч) прикордонні знаки, сфотографовані поблизу Іматри на південному сході Фінляндії.
Після вступу Фінляндії до військового альянсу НАТО 4 квітня і погроз Кремля про заходи у відповідь, як каже Толппанен, «в цій ситуації, яка повністю змінилася, Фінляндія повинна мати більш надійний і незалежний прикордонний контроль»
Фінсько-російський кордон біля Іматри у березні 2023 року.
На ділянках поблизу населених пунктів кордон між двома країнами наразі огороджений парканом, призначеним для зупинки лише диких звірів, а люди можуть легко через нього перестрибнути.
Патруль прикордонників на снігоходах у регіоні Куусамо, що межує з Росією, у лютому 2023 року.
Більша частина 1340-кілометрового кордону Фінляндії з Росією вважається занадто віддаленою і важкодоступною, щоб вимагати встановлення будь-яких фізичних бар'єрів. Натомість 200 кілометрів нової огорожі будуть розміщені в районах, до яких легко дістатися дорогами, переважно на південному сході країни, а також у північній частині Лапландії
Ведмідь спостерігає за двома вовками, які кружляють у пустелі біля Хуккаярві, поблизу російського кордону, у травні 2022 року.
Прикордонний паркан отримав широке політичне схвалення у Фінляндії, але групи екологів кажуть, що він може мати значний вплив на дику природу, яка процвітає в транскордонному регіоні. Представник Фінського інституту навколишнього середовища повідомив місцевим ЗМІ, що паркан призведе до того, що «менше вовків, ведмедів і диких кабанів потраплятимуть до Фінляндії з Росії»
Екскаватор працює разом з фінськими прикордонниками біля кордону в Пелколі 14 квітня.
Новий прикордонний паркан має бути завершений у 2026 році і, як очікується, прослужить близько 50 років