Уряд США засуджує залякування християнських та мусульманських релігійних груп російською окупаційною владою у Криму і закликає міжнародну спільноту звернути увагу на релігійні зловживання на півострові. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США для Конгресу на тему дотримання релігійних свобод у світі.
Зокрема, документ свідчить про те, що в Криму продовжують переслідувати та залякувати представників релігійних меншин, серед них – членів Української православної церкви, кримських татар-мусульман, Українську греко-католицьку церкву, свідків Єгови.
Російські ЗМІ намагаються посіяти підозри та страх щодо певних релігійних груп, мовиться у документі, зокрема щодо мусульман-кримських татар. Російські ЗМІ часто змальовують їх як людей, причетних до ісламістських угруповань.
«Окупаційна влада продовжує затримувати та ув’язнювати кримських татар, особливо, якщо людей підозрюють у причетності до мусульманської політичної організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але легальна в Україні», – йдеться у звіті Державного департаменту США.
Росія мусить звільнити несправедливо ув'язнених українців, і повернути повний контроль над Кримом. Крим – це УкраїнаМайк Помпео
Державний секретар США Майк Помпео під час презентації звіту про релігійні свободи наголосив, що в Криму продовжуються переслідування представників релігійних меншин та регулярно порушуються права людини.
«З 2015 року Росія призвала на військову службу тисячі мешканців Криму. А тих, хто не погоджувався, карали за кримінальними звинуваченнями. Росія мусить припинити репресії щодо тих, хто виступає проти окупації, звільнити несправедливо ув'язнених українців, і повернути повний контроль над Кримом. Крим – це Україна», – зазначив Дежсекретар США Майк Помпео.
На сході України не мають змоги зареєструватись більшість релігійних груп, які визнані українським законодавством.
«Сили, контрольовані Росією, продовжують використовувати будівлі релігійних меншин у якості військових установ», – мовиться у звіті.
Росія продовжує використовувати дезінформацію, щоб розпалювати конфлікт в Україні між церквами, звітують у Державному департаменті США.
У документі йдеться також, що загалом в Україні зменшилась кількість випадків антисемітизму, порівняно з попередніми роками. Між тим, доповідачі зауважують, що розслідування щодо антисемітського вандалізму в Україні зазвичай закінчуються безрезультатно.
Має місце також дискримінація релігійних меншин на місцевих рівнях, пише звіт, зокрема, коли йдеться про виділення земель для будівель релігійного призначення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кримські єпархії УПЦ (МП) продовжують співпрацю з російським окупаційним режимом