ЗСУ помітили у 20-ти кілометрах від Суджі на Курщині, а Росія протискає фронт під Торецьком: що відбувається

Вранці 12 серпня у мережі з'явилося відео, на якому видно, як броньована техніка – яка, як зазначає автор-коментатор, належить ЗСУ – проїжджає через село Гір'ї Бєловського району Курської області. Російська служба Радіо Свобода геолокувала це відео: воно знято в районі вежі стільникового зв'язку в Гір'ї, а сам бронеавтомобіль рухається на північ, у напрямку села Бєліца. Село лежить за 20 кілометрів на південний схід від міста Суджа Курської області, яке, ймовірно, контролюють українські бійці.

Ще до того, як з'явилося це відео, голова Бєловського району Курської області РФ Микола Волобуєв закликав жителів евакуюватись через наступ ЗСУ. Водночас, губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков також оголосив про початок евакуації населення прикордонного Красноярузького району – він розташований за 30 кілометрів на південь від Суджі.

Наступ України в Курській області розпочався вранці 6 серпня. До обіду 12 серпня в.о. губернатора російської області Олексій Смирнов повідомив лідеру Росії Путіну, що ЗСУ контролюють 28 населених пунктів регіону, а ширина фронту становить 12 км завдовжки та 40 –завширшки.

Головні питання випуску:

  • Як ЗСУ вдається продовжувати наступати в Курській області?
  • Чому так багато карт ймовірних бойових дій на території Росії?
  • І як наступ України на територію Росії вплинув на фронт на Донбасі?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Схід

  • Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що втрати Росії у війні проти України є втричі більшими, ніж українські, а на окремих напрямках «навіть ще вищі». Він сказав про це в інтерв’ю британському виданню The Guardian, оприлюдненому 24 липня.
  • Російські війська починають відчувати тиск українських контратак, але здатність України проводити більш потужні контратаки, як і раніше, залежить від постійної військової підтримки від країн Заходу, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) 10 липня.
  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer (матеріал було опубліковано 23 червня).
  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.