Про зброю, гроші, санкції, зерно і статус терориста для Росії. Інтерв’ю з послом США
У США запровадили низку жорстких санкцій проти Росії і продовжуватимуть це робити надалі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода зазначила надзвичайна і повноважна посол США в Україні Бріджит Брінк.
Амбасадорка розповіла про:
- ймовірність оголошення Росії державою-спонсором тероризму;
- те, як саме США допомагатимуть Україні на шляху до її перемоги;
- прокоментувала можливі дії Росії щодо спроб анексії новоокупованих територій України та методи протидії цьому.
«ГРАД», БРЕМ-Д, БМД, «Корд» – бронетехніка та зброя, відбиті в боях на Миколаївщині
ЗСУ освоюють трофейне озброєння. Журналісту Крим.Реалії показали зброю і автопарк бронетехніки, яку відбили в російських військових у боях на Миколаївщині. Особливо цінні екземпляри – система залпового вогню БМ-21 «Град». Такої модифікації «Градів» на озброєнні ЗСУ немає. Єдина машина на всі збройні сили України – російська БРЕМ-Д – це бойова ремонтно-евакуаційна машина десанту. Серед цінних екземплярів також МТ-ЛБ, у народі «Мотолига» – вона тепер як донор для ремонту іншої техніки. У 25-у бригаду ЗСУ відправили відновлену трофейну БМД-2, вона повністю з дюралюмінію, на озброєнні має 30-міліметрову гармату та протитанковий комплекс. Також українській армії дісталися зразки російської стрілецької зброї: трофейний «Корд», зенітний кулемет 12,5 калібру.
По дорожніх листах, які знайшли у трофейних машинах, відстежили, що майже вся техніка і озброєння прийшли з окупованого Криму, а туди потрапили через Керченський міст.
Далі коротко про те, що могли пропустити:
- «Війна Україну не зламає» – Зеленський про 5 місяців повномасштабного вторгнення РФ
- США наразі передали Україні 12 HIMARS, загалом планують передати понад 20 – генерал Міллі
- Глава Пентагону відреагував на заяву Лаврова щодо HIMARS і розширення загарбницьких цілей Росії в Україні
- Нові санкції ЄС є «потужним сигналом Москві» – президентка Єврокомісії
- У Польщі зібрали майже 23 млн злотих на «Байрактар» для ЗСУ
- Представники України і Росії підписали угоду ООН щодо вивезення зерна
- Під час візиту до Києва президент Радіо Свобода зустрівся з високопосадовцями і журналістами
- Перша леді Олена Зеленська у зверненні до членів Конгресу США попросила більше зброї для України
- Через пошкодження Антонівського мосту в Херсоні війська РФ хочуть облаштувати понтонну переправу – облрада
- Льовочкін вперше після 24 лютого приїхав в Україну, але знову поїхав та засвітився на футболі у Польщі – «Схеми»
Із HIMARS «ЗСУ можуть взяти російське угруповання в оточення і звільнити Херсонщину до осені»
Що відомо про обстріли Антонівського мосту на Херсонщині? У чому важливість цього об’єкту для українських та російських військових? Як може розвиватися ситуація на південному фронті? Ці та інші питання обговорювали в проєкті Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
Масовий розстріл на пошті. Хто з російських офіцерів віддав наказ?
Село Перемога, Броварський район Київської області. 28 лютого російська армія зайшла сюди з боку Нової Басані, що на Чернігівщині. В той день військові здійснили масовий розстріл п’ятьох жителів села. Це сталося у приміщенні «Нової пошти».
Журналістам вдалось поспілкуватись з одним із тих, кого солдати допитували на пошті і кому погрожували вбивством, але йому вдалось вижити. Сьогодні він розповідає про те, що бачив на власні очі, і згадує офіцерів, чиїх наказів слухались солдати.
Один із них – це Олександр Васильєв – він же «Сан Санич», він же «Норман» – російський військовослужбовець, якого «Схеми» (Радіо Свобода) раніше допомогли правоохоронцям ідентифікувати.
Згодом Васильєву та ще одному майору Київська обласна та Броварська окружна прокуратури спільно із СБУ та НАБУ повідомили про підозру «в порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з вбивством».
Спецрепортаж про ще один злочин РФ під час окупації Київщини.
«Коли видно, що ворог горить – тоді вони стихають» – бійці про ситуацію біля окупованого Донецька
Піхотинці на передовій за кілька кілометрів від Донецька останнім часом відзначають зменшення активності російських військ: сильні артилерійські обстріли відбуваються кожного дня, але штурмових дій ворог не веде.
Зі своїх позицій українські бійці, здебільшого мобілізовані після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого, спостерігали пожежу на нафтобазі у Донецьку на початку липня – саме після точкової роботи української артилерії тут відзначають зменшення активності противника. Відеосюжет Романа Пагулича.
Зрадники, Татаров чи слабка робота: що змусило Зеленського прощатися з Бакановим і Венедіктовою
Те, про що непублічно подейкували останнім часом, відбулось насправді: Володимир Зеленський ініціював відставку свого давнього товариша Івана Баканова з посади голови СБУ.
Утім, якщо це рішення президента стало для багатьох очікуваним, то указ глави держави про відсторонення (ще не так давно своєї близької соратниці) Ірини Венедіктової з посади генпрокурора навпаки – дещо здивував суспільство.
Що відбувається? Чому в цій історії говорять про збільшення впливу заступника голови Офісу президента Андрія Єрмака – Олега Татарова?
Що про свою відставку та відсторонення кажуть самі Баканов та Венедіктова? І чому в парламенті були незадоволені їхньою роботою ще задовго до 24 лютого? Читайте у матеріалі.
Новий курс долара: що буде далі?
36 і 6. Саме такий офіційний курс гривні до долара 21 липня встановив Нацбанк. Офіційний курс одномоментно підняли на 25 відсотків. Експортери радіють, адже тепер зможуть більше заробляти у гривневому еквіваленті. А от критики рішення НБУ зазначають: високий офіційний курс призведе до ще більшої інфляції. Чому НБУ пішов на такий крок та що тепер буде з економікою, яка стикається із небаченими викликами повномасштабної війни? Розбирався Сашко Шевченко.
Публікації, які можуть вас зацікавити:
- Солдат російської 11-ї ДШБ розповів, що командування робить із тими, хто відмовився воювати
- «Уявляєте, який обсяг інформації про агентів у Криму пішов ворогові?» Як офіцери СБУ зраджували країну
- Антонівський міст, Олешки, Нова Каховка. Стрімкий наступ Росії на півдні
- «Дуже цінний для Росії»: хто такий кримчанин Богдан Кротевич з «Азовсталі», який нині у полоні
- Як утримують військовополонених армії РФ у таборі в Україні?
- Переваги і небезпеки для ЗСУ. Київ може перейти в наступ у найближчі тижні – експерти
- Перші години масштабної війни. Чому ЗСУ прийняли бій, але відступили?
- Чи може Росія упіймати HIMARS ракетами?
- «Тато в Донецьку. Він сказав: ви грьобані захисники» –Володимир Ращук («Артист»)
- «Залишаєшся – помираєш. А тут є шанс»: пенсіонер вийшов з Маріуполя пішки
140 років тому: як галицькі москвофіли створили «картинку» для російської пропаганди
У наш час Галичина – регіон України з найменшими проросійськими симпатіями. Але так було не завжди. Якихось півтораста років тому – в історичному вимірі це не так давно – в Галичині, яка тоді була австрійською провінцією, було дуже поширене москвофільство. А 140 років тому, влітку 1882 року, у Львові відбувся судовий процес над москвофілами.
Більше про галицьке москвофільство «Історична Свобода» говорила із львівським істориком Олексієм Сухим.
Біль батьків: діти, життя яких забрала війна
Знімки відображають деякі з незліченних трагедій російського вторгнення в Україну. Матері та батьки оплакують своїх вбитих синів та дочок.
Станом на ранок 24 липня 2022 року, за даними Офісу генпрокурора, внаслідок збройної агресії РФ в Україні, загинули 358 дітей.
В ООН станом на 18 липня підтвердили 5110 випадків загибелі цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, з яких 346 – неповнолітні. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.
Радіо Свобода Weekly – усі важливі новини й ексклюзиви нашого сайту в одному листі щонеділі. Підписатись на розсилку можна тут.