Втішна помилка Пентагону – Україна отримає боєприпасів та ракет ще плюс на 2 мільярди

155-мм артилерійські снаряди M795 для України на заводі боєприпасів у Скрентоні, штат Пенсільванія США

Через нечіткі визначення бухгалтерського обліку Пентагон знову виявив помилку в оцінці вартості зброї, яку надсилав Україні. Минулого року він заявляв, що переоцінив вартість зброї на 6,2 мільярда доларів за останні два роки. А цього року сума складає 2 мільярди. Тобто, це додаткові гроші, які можна використовувати для підтримки України.

Подробиці зібрав Голос Америки.

Пентагон виявив нові помилки на 2 мільярди доларів у своїх розрахунках щодо боєприпасів, ракет та іншого обладнання, надісланого в Україну. Таким чином сума неправильно оціненої оборонної підтримки зросла до 8,2 мільярда доларів.

Міноборони США зіткнулося з проблемами точної оцінки предметів оборонного призначення, надісланих в Україну, через нечіткі визначення бухгалтерського обліку. Про це йдеться в новому звіті федеральної організації Офісу урядової підзвітності - Government Accountability Office (GAO).

У 2023 році Пентагон заявив, що працівники використовували «відновну вартість» замість «амортизованої вартості», щоб завести в таблицю оснащення для Києва на мільярди доларів. Виявлена торік у червні помилка в 6,2 мільярда доларів створила можливість надіслати українській армії додаткове озброєння.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі і міністр оборони США Ллойд Остін (праворуч) під час віртуального засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Пентагон, Вашингтон, 15 березня 2023 року

Пентагон повідомив GAO, що з того часу було виявлено завищення ще на 2 мільярди доларів. Тож в Україну можуть надіслати додатково зброї на 2 мільярди доларів, щоб покрити суму допомоги, затверджену адміністрацією Байдена.

У GAO заявили, що розпливчасте визначення вартості в законі про іноземну допомогу та відсутність конкретних вказівок щодо оцінки для коштів, виділених відповідно до президентських повноважень (Presidential Drawdown Authority - PDA), призвели до невідповідності у звітній вартості військової допомоги.

В одному прикладі, наведеному у звіті GAO, 10 транспортних засобів були оцінені в 7 мільйонів доларів, коли підтверджувальна документація показала, що вони повинні були оцінюватися в нуль такою була їхня чиста балансова вартість.

Україна вітає довгострокову військову допомогу США, квітень 2024 року

GAO рекомендував Конгресу уточнити визначення вартості в контексті статей про оборону згідно з PDA.

Крім того, GAO видав сім рекомендацій Міністерству оборони, закликаючи його оновити свої правила, щоб включити розділ оцінки PDA та розробити процедури оцінювання окремих компонентів. Департамент заявив, що погодився з усіма рекомендаціями та намітив дії для розв'язання цих проблем.

23 квітня 2024-го Конгрес США схвалив рішення виділити на допомогу Україні $61 мільярд. Того ж дня Британія оголосила, що додає £500 мільйонів ($617 млн) до своєї програми підтримки України, що доведе загальну суму виділену Лондоном для Києва у цьому фінансовому році до £3 мільярдів ($3,7 млрд).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Мати агресивного сусіда коштує дорого. Ми не можемо втекти від цієї ціни» – Єнс Столтенберґ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Камерон закликає країни НАТО збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП