Сенатори-демократи Боб Менендес і Джин Шахін у вівторок закликали адміністрацію Байдена вдатись до повномасштабних дипломатичних заходів, щоб зупинити будівництво трубопроводу «Північний потік-2», призначеного для транспортування російського газу до Європи.
Боб Менендес, голова Комітету з міжнародних відносин, і Джин Шахін, яка очолює підкомітет з питань співробітництва в Європі та питань регіональної безпеки, звернулися до держсекретаря Ентоні Блінкена з проханням запровадити санкції, передбачені чинним законодавством.
«Будівництво цього трубопроводу має бути зупинено, і для цього потрібно ваше керівництво, – йдеться у зверненні. – Ми ... наполегливо закликаємо прискорити зусилля для запровадження повномасштабних санкцій проти «Північного потоку-2», з огляду на невідкладність питання». Сенатори наголосили, що якщо будівництво буде тривати, то газопровід може бути запущений вже цього року.
Демократи в Україні заслуговують на нашу підтримку та допомогуЛист сенаторів-демократів Боба Менендеса і Джина Шахіна
Автори листа також висловили сподівання, що президент США Байден незабаром «напряму взаємодіятиме з президентом Зеленським».
«Україна перебуває на демократичній траекторії, і хоча це прогрес не завжди прямолінійний, демократи в Україні заслуговують на нашу підтримку та допомогу», – відзначається у листі.
Держдепартамент поки не відповів на прохання агентства Reuters прокоментувати звернення сенаторів.
23-го березня державний секретар США Ентоні Блінкен застеріг Німеччину стосовно «Північного потоку-2» і назвав газогін «поганою ідеєю» для США та Європи. Під час свого виступу в НАТО, Блінкен також оголосив, що обговорить питання добудови російського газотранзитного проекту з міністром закордонних справ Німеччини Гейко Маасом.
«Північний потік-2», який будується російської державною енергетичною компанією «Газпром» і її західними партнерами, подвоїть пропускну спроможність існуючого трубопроводу для транспортування російського газу до Німеччини по дну Балтійського моря.
Трубопровід пролягає в обхід України, що може позбавити її доходів від транзиту російського газу і негативно вплинути на зусилля Києва у боротьбі з агресією Росії.
Адміністрація Байдена неодноразово засуджувала будівництво трубопроводу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Держсекретар США застерігає Німеччину щодо «Північного потоку-2»