«Патріоти» і квіти. Як у Києві відзначили День перемоги над нацизмом – фоторепортаж

За результатами опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова: 41% опитаних уважають, що в Україні необхідно відзначати дві дати: День пам'яті та примирення (8 травня) і День перемоги над нацизмом (9 травня)

Натомість 31% українців вважають, що потрібно святкувати лише 9 травня.

Ще приблизно 9% підтримали ідею вшановувати тільки День пам'яті та примирення 8 травня, 10% байдуже, коли відзначати. Водночас у західних регіонах найактивніше підтримали лише 8 травня (22%), а у південних і східних регіонах більшість виступили тільки за 9 травня (48% та 42% відповідно)

Люди покладають квіти до стели міст героїв в «Національному  музеї історії України у Другій світовій війні»

Вшанування пам'яті ветеранів Другої світової війни в Парку Вічної Слави у Києві

Загалом в Україні 8 і 9 травня вже відбулося понад 600 масових заходів, у яких узяли участь більше 40 тисяч людей

У Києві під час акції біля парку Вічної Слави 9 травня одного із учасників, 16-річного місцевого жителя, притягнули до адміністративної відповідальності за хуліганство: він використав нацистське вітання.

В Одесі затримали двох чоловіків за публічне використання забороненої символіки.

Біля пам’ятника «Воїнам-автомобілістам» у Запоріжжі причепили комуністичний прапор, червоні прапори також виявили на Житомирщині та Миколаївщині.

В Україні законодавчо заборонено використання символіки тоталітарних режимів: нацистського у Гітлерівській Німеччині і комуністичного в СРСР.

Віктор Медведчук із соратниками по фракції ОПЗЖ Вадимом Рабіновичом, Юрієм Бойком і Сергієм Льовочкіним влаштували автопробіг ретро-автомобілів вулицями Києва 

Опівдні розпочався «Марш проти фашизму «Вони не пройдуть», який організували активісти молодіжної організації партії ОПЗЖ «Патріоти – за життя». Учасники акції пройшли від Європейської площі до Національного музею історії України у Другій світовій війні

Марш проти фашизму «Вони не пройдуть» на чолі з народним депутатом ОПЗЖ Іллею Кивою, організований молодіжною організаціїєю партії «Патріоти – за життя»

Ілля Кива, народний депутат ОПЗЖ

Червоних стягів було чимало – хоч на них не було жодного зображення, й законом начебто не забороняється, але чи не викликає це певні асоціації?

Хода на чолі з Петром Симоненком лідером забороненої Компартії України

Щорічно на 9 травня у столиці проводили започаткований у Росії марш «Безсмертного полку» – хода із портретами, як кажуть учасники, «дідів, які воювали». Неодноразово цю ж акцію супроводжували поліцейські

Цього року таких маршів не було. Утім, кілька різних груп людей все ж намагалися влаштувати організовану ходу до вічного вогню

Усе це відбувалося під вигуки «Фашизм не пройде»

Петро Недзельський, полковник, екс-начальник розвідки 92-ї ОМБр, з портретом батька, ветерана Другої світової війни Дениса Недзельського. З присутніми у нього були словесні перепалки про історію, деякі учасники акції в його бік вигукували «вбивця» і «злочинець»

 «Я приніс портрет свого батька, це мій день, і я не хочу щоб комуністи вкрали цей день», – розповідає Петро Недзельський 

Діти граються на захопленій техніці проросійських гібридних сил в музеї Другої Світової Війни 

«Ніколи знову» чутно звідусіль...

...але у 2021 українці говорять «знову» війна.