Репутація США в світі значно покращилася після того, як Джо Байден змінив Дональда Трампа на посаді президента. Це показали результати опитування, проведеного Дослідницьким центром П'ю, повідомляє Російська служба «Голосу Америки».
Опитування проводилося у 16 країнах. Понад 60 відсотків опитаних висловили впевненість в тому, що президент США Джо Байден «робитиме правильні кроки» для вирішення світових проблем.
У таких союзницьких країнах, як Німеччина і Франція, рейтинги США від виросли на 30 відсотків у порівнянні з минулим роком. Минулорічний рівень позитивного ставлення до США в цих двох країнах наближався до історичних мінімумів. Така ж ситуація була в Канаді, Великобританії та Японії.
У Франції рівень позитивного ставлення до США більш ніж подвоївся – з 31 відсотка в минулому році до 65 відсотків у 2021 році.
Опитування свідчить, що рейтинг США став поліпшуватися після значного падіння за чотири роки президенства Дональда Трампа. Рік тому оцінка дій Білого дому сягнула історичного мінімуму.
Зустріч Байдена і Путіна
Після успішних самітів із союзниками президент США Джо Байден зустрівся з російським колегою Володимиром Путіним.
Після публічної фотосесії почалася кількагодинна розмова за закритими дверима.
Путін і Байден, зустрівшись потиснули один одному руки. Президент Швейцарії Гі Пармелен побажав лідерам двох найбільших ядерних держав плідного діалогу.
Це перший російсько-американський саміт після зустрічі Володимира Путіна з Дональдом Трампом у Гельсінкі в липні 2018 року.
Байден присвятив значну частину тижневого європейського турне зміцненню відносин з країнами-однодумцями, щоб краще протистояти суперникам - Росії і Китаю.
Коли журналісти в Женеві запитали Байдена, чи готовий він до саміту, президент відповів, що «завжди готовий».
Тим часом високопоставлений представник адміністрації Байдена заявив у 15 червня, що Білий дім не очікує великих результатів від зустрічі з Путіним.
«Ми не очікуємо великих результатів від цієї зустрічі», – сказало джерело, коли президентський лайнер приземлився в Женеві.
Переговори Байдена і Путіна проходять на віллі VIII століття Ла Гранж (La Grange) із видом на Женевське озеро. Швейцарська поліція і військові закрили два парки навколо вілли і встановили навколо загородження.
Очікується, що зустріч завершиться о 17-й годині.
Президент США Джо Байден прибув до Женеви, після того як заручився підтримкою «Великої сімки», НАТО і ЄС: у підсумкових комюніке учасники цих зустрічей висловили стурбованість політикою Росії і Китаю.
Що стосується Росії, то США і ЄС заявили, що вони «єдині в принциповому підході» і «готові рішуче відповісти на повторювану модель негативної поведінки і шкідливої діяльності».
За словами високопоставленого представника адміністрації США , який розповів про внутрішні дискусіях на умовах анонімності, Байден сподівається в ході переговорів з російським президентом знайти невеликі області, в яких можливо досягнути згоди, включаючи потенційне повернення послів до Вашингтона і Москви.
Ці та інші дипломатичні питання, зокрема взаємне вислання дипломатів і закриття консульств, є в порядку денному обох сторін.
Байден також сподівається досягнути прогресу щодо нової угоди про контроль над озброєннями між США і Росією.
Помічник президента Росії Путіна із зовнішньої політики Юрій Ушаков заявив журналістам, що на переговорах обговорюватимуться питання ядерної стабільності, змін клімату, кібербезпеки, а також долі американських і російських громадян, які перебувають у в'язницях Росії і США, відповідно.
«У мене немає впевненості, що якісь домовленості будуть досягнуті. Подивимося, я не знаю. Дивлюся на цю зустріч з практичним оптимізмом, але не з великим », – заявив Ушаков журналістам.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: П'ять американських президентів і один Путін: фото зустрічей за 20 років