Чорногорія екстрадує до США «короля криптовалюти» після тривалого судового розгляду

У вересні 2024 року Верховний суд країни постановив, що До Квона можна відправити або до Сполучених Штатів, або до Південної Кореї

Після міжнародної судової тяганини Чорногорія екстрадує південнокорейського криптовалютного підприємця Хйонга До Квона, відомого як Crypto King («король криптовалюти»), до Сполучених Штатів.

До Квона розшукують як Сполучені Штати, так і Південна Корея, йому також загрожує судовий позов у Сингапурі.

Суди Чорногорії раніше винесли щонайменше вісім рішень щодо долі До Квона, які часто суперечили одне одному.

У вересні 2024 року Верховний суд країни постановив, що До Квона можна відправити або до Сполучених Штатів, або до Південної Кореї, і що остаточне рішення щодо країни має ухвалити міністр юстиції Боян Божович.

24 грудня До Квон програв свою останню апеляцію на екстрадицію в Конституційному суді Чорногорії.

Читайте також: Компанії в Сербії та Чорногорії потрапили під санкції США за постачання Росії товарів подвійного призначення

В останньому рішенні Міністерство юстиції заявило, що запит Сполучених Штатів відповідав вимогам, і в результаті Божович «видав рішення про схвалення екстрадиції» до цієї країни.

У міністерстві повідомили, що критеріями були тяжкість злочинних дій, порядок подання запитів про екстрадицію та громадянство обвинуваченого.

Колишнього генерального директора й співзасновника криптовалютної компанії Terraform Labs розшукує влада США та Південної Кореї за ймовірну роль у шахрайстві на ринку капіталу та цінних паперів із залученням активів на суму близько 40 мільярдів доларів.

До Квона заарештували разом з діловим партнером Чанг Джуном у березні 2023 року в аеропорту Подгориці під час спроби полетіти до Дубая за ймовірно підробленими паспортами. Кожен з них отримав по чотири місяці ув’язнення за звинуваченням у підробці паспорта.

Читайте також: Росія заборонила майнінг криптовалют у частково окупованих українських областях

Чанга, якого розшукувала лише Південна Корея, екстрадували до цієї країни 5 лютого.

Після відбуття покарання До Квон був відправлений до притулку для іноземців під Подгорицею, де чекав на екстрадицію.

Тим часом заочний суд над До Квоном відбувся в Сполучених Штатах, де нью-йоркське журі 5 квітня визнало його та компанію Terraform labs відповідальними за цивільними звинуваченнями в шахрайстві, погодившись із Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), що вони ввели інвесторів в оману.

Після рішення суду Terraform Labs погодилася виплатити близько 4,5 мільярдів доларів у рамках цивільного врегулювання з SEC. До Квона зобов’язали виплатити 204 мільйони доларів.

Після вердикту представник Terraform сказав: «Ми продовжуємо стверджувати, що SEC взагалі не має законних повноважень порушувати цю справу» і що компанія зважує свої опції.

У жовтні До Квон назвав звинувачення Південної Кореї проти нього нелегітимними та «політично мотивованими».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Румунія: у «короля TikTok» вилучили 7 мільйонів доларів після обшуків, пов’язаних із виборами