Навіщо РФ розвиває «казацтво» в окупації? | Новини Приазов’я

Your browser doesn’t support HTML5

Навіщо Росії розвивати так зване «казацтво» на окупованих територіях України? Хто з місцевих жителів входить до таких організацій, і чим вони займаються? Яку роль «казацькі» формування відіграли під час окупації Криму і частини сходу України 2014 року?

На окупованій частині Херсонщині затвердили план розвитку так званого місцевого «казацтва». Про це у липні повідомила окупаційна влада регіону. План із підтримки створення «казацьких» товариств розрахований на 2024-2026-й роки. Крім того, окупаційне керівництво має намір ухвалити рішення, які допоможуть прискорено створити та розвинути «казацькі» осередки, а також інтегрувати їх до відповідного російського руху. При цьому окупаційна влада зазначає, що розвиток так званого херсонського «казацтва» начебто сприяє реалізації потенціалу оборони та безпеки Росії.

Також відомо, що в кінці минулого року Держдума Росії проголосувала у першому читанні за законопроєкт, який дозволить включати «казаків» до мобілізаційного резерву. Як пишуть російські ЗМІ, у разі ухвалення цього закону «казачі» організації зможуть долучати до лав російської армії.

За даними медіа, станом на кінець минулого року у бойових діях на боці Росії у Донецькій і Луганській областях брали участь начебто понад 20 тисяч «казаків».

Навіщо Росії розвивати так зване «казацтво» на окупованих територіях України? Хто з місцевих жителів входить до таких організацій, і чим вони займаються? Яку роль «казацькі» формування відіграли під час окупації Криму і частини сходу України 2014 року? Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведуча Юлія Щетина.