Шляхта чи селяни? Ким були перші українські козаки, чим займалися, як заробляли, з ким воювали і з ким товаришували? Які землі належали українським козакам? Як і в чому козаки конкурували із сусідами?
У програмі «Деокупована історія» проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» історик, генеральний директор національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко розповідає про те, в якому столітті з’являються перші документальні згадки про українських козаків. А також докладніше розкриває дані про угоди, які козаки мали з Великим князівством Литовським, Кримським ханством і Королівством Польським.
«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», в якій ведучий Олександр Янковський разом з місцевими істориками та краєзнавцями розбиває російські міфи, пов'язані з історією півдня України, та розповідає про справжню історію населених пунктів Херсонської та Запорізької областей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Останній кочовий народ на півдні»: чому ногайці зникли з українських земель ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Залишки монгольської цивілізації: ким були перші жителі українського степу ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Імператриця Катерина не засновувала Херсон». Чому? Пояснює краєзнавець