Манафорт думає про співпрацю зі слідством, щоб уникнути другого суду – Bloomberg

Пол Манафорт, екс-голова передвиборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа й екс-радник колишнього президента України Віктора Януковича

Юристи Пола Манафорта звернулись до американських прокурорів з пропозицією угоди. Манафорт розглядає можливість визнання своєї провини, щоб уникнути другого судового процесу, який має початись у Вашингтоні цього місяця. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела.

Минулого місяця суд штату Вірджинія виніс вирок колишньому керівникові виборчої кампанії Дональда Трампа за банківське та податкове шахрайство.

У Вашингтоні його звинувачують в фінансових злочинах, враховуючи відмивання коштів та діяльність його як агента України без реєстрації, а також у перешкоджанні правосуддю.

Переговори стосовно можливого визнання провини стосувались того, яку саме провину визнає Манафорт і який строк ув’язнення рекомедуватимуть прокурори з команди спецпрокурора США Роберта Мюллера, повідомляє видання з посиланням на поінформовані джерела.

69-річному Манафорту вже загрожує 10 років ув’язнення, відповідно до дорадчого вироку за справою у Вірджинії.

Перший суд над Манафортом стосувався мільйонів доларів, які він заробив, консультуючи екс-президента України Віктора Януковича та Партію регіонів. За даними слідства, гроші надходили від впливових українських бізнесменів через рахунки на Кіпрі, він не сплачував з них податки, а використовував ці гроші для того, щоб вести розкішне життя в США. Після того, як доходи з України припинились, стверджують прокурори, Манафорт вводив банки в оману, щоб отримати мільйони доларів кредитів.

Друга судова справа може стосуватись тих самих операцій, а прокурори прагнутимуть довести, що Манафорт порушив закон про реєстрацію іноземних агентів, коли лобіював на користь Януковича. За даними прокурорів, Манафорт винаймав провідні лобістські фірми в США такі, як Podesta Group та Mercury Public Affairs LLC, а також платив низці колишніх європейських політиків.

Справу проти Манафорта порушили члени слідчої групи спецпрокурора Роберта Мюллера, які розслідували ймовірне втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Однак усі звинувачення, які вони в підсумку висунули, стосувалися діяльності Манафорта з 2006 по 2016 роки, до періоду його роботи в штабі Трампа.