Генеральна прокуратура України від 17 липня розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників на Майдані взимку 2014 року, повідомив начальник слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.
«Від сьогодні розпочинається слідчий експеримент... Три місяці – це максимальний термін з урахуванням різних несподіванок. Слідчі, судові експерти називали порядок проведення слідчих дій, планували протягом місяця завершити», – сказав він.
Горбатюк додав, що у зв’язку з експертизами, буде тимчасово перенесено пам’ятник і хрест героям Небесної сотні у зв’язку з необхідністю проведення слідчих дій на тому місці, й закликав людей не сприймати це критично.
За словами Горбатюка, під час безпосереднього проведення слідчих дій будуть оточені вулиці на кілька годин.
Начальник слідчого управління повідомив, що також створюється 3D-модель вулиці Інститутської, що дасть змогу скоротити тривалість проведення слідчих дій.
Зі свого боку, директор музею «Революції гідності» Ігор Пошивайло повідомив, що роботи зі створення Меморіалу героїв Небесної сотні почнуться в жовтні. Меморіал планують відкрити 20 лютого 2019 року.
Раніше Департамент спеціальних розслідувань заборонив вчиняти будь-які дії, які змінювали б ландшафт на вулиці Інститутській, до завершення слідчих експериментів у справі щодо розстрілу Небесної сотні.
Читайте також: «На конкурсі проектів музею Революції гідності перемогли архітектори з Німеччини»
Музей Революції гідності буде присвячений пам’яті загиблих під час протестів взимку 2013–2014 року. У лютому 2014-го в результаті дій силовиків проти активістів у центрі Києва загинули понад сто людей, їх згодом почали називати Небесною сотнею. На вулиці Інститутській у Києві є меморіальні плити на честь загиблих, а також хрест і портрети вбитих активістів. Меморіалу Героїв Небесної сотні як такого наразі немає.