Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Сполучені Штати і Росія «зрештою матимуть надзвичайні відносини». Виступаючи безпосередньо перед зустріччю з Путіним віч-на-віч, Трамп додав: «Ладнати з Росією – це добре, а не погано».
«Я дійсно думаю, що світ хоче, щоб ми зблизилися», – сказав Трамп, додавши, що вважає, що Росія і США мають «великі можливості» для співпраці.
За словами американського президента, він і Путін мають «багато хороших речей, про що говорити»: торгівля, військові питання, Китай і ядерна політика.
Читайте також: Подробиці переговорів Трампа і Путіна. Живий блог
У своєму вступному слові Трамп не згадав про конфлікт у Сирії, анексію Москвою Криму чи про ймовірне втручання Росії в американські вибори 2016 року.
Путін, який виступав першим, наголосив, що він і Трамп неодноразово говорили по телефону і в кулуарах міжнародних зустрічей. «Але, звичайно, прийшов час докладно поговорити про наші двосторонні відносини», – додав він.
Зустріч Трампа і Путіна віч-на-віч почалася з майже годинним запізненням через те, що президент Росії спізнився на саміт. Згідно з попереднім графіком, переговори тет-а-тет триватимуть близько півтора години, потім запланований початок переговорів у розширеному форматі американської і російської делегацій. О 16:50 Трамп і Путін мали провести спільну прес-конференцію. Ймовірно, її проведення затримають щонайменше на годину.
У столиці Фінляндії у день саміту президентів і перед ним відбуваються акції протесту, зокрема і на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії.
Перед зустріччю президент США заявив, що відносини Сполучених Штатів і Росії «ніколи не були гіршими», ніж зараз, через «дурість США» і розслідування російського втручання у вибори у Сполучених Штатах.
Your browser doesn’t support HTML5
Хоча двоє лідерів зустрічалися раніше, це їхній перший повноцінний двосторонній саміт після інавгурації Трампа на посаду президента Сполучених Штатів на початку 2017 року.
Зустріч відбуватиметься в час найбільшого напруження американо-російських відносин після закінчення Холодної війни. Відносини США і Росії затьмарені, зокрема, такими питаннями, як анексія Росією українського Криму в 2014 році, військова, економічна і політична підтримка Москвою бойовиків на сході України, ймовірне втручання Росії в президентські вибори у США в 2016 році, розбіжностями з приводу громадянської війни в Сирії і підходами до обмеження ядерної програми Ірану.