Президент Македонії Джорґе Іванов заявляє, що не підписуватиме договір із Грецією про зміну назви його країни, бо, на його думку, це порушує конституцію.
Іванов заявив, що його позиція є остаточною. Президент додав, що не піддасться ніякому тиску, шантажу чи погрозам. «Я не буду підтримувати або підписувати таку руйнівну угоду», – заявив Іванов 13 червня.
Президент Македонії наголосив, що назва держави не є предметом торгу в питанні вступу Македонії до НАТО і ЄС.
Читайте також: Визнання нової назви Македонії відкриє їй шлях до членства в НАТО і ЄС
12 червня прем’єри Македонії і Греції заявили, що досягли компромісу в 27-річній суперечці про назву колишньої югославської республіки. Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв сказав, що Афіни і Скоп'є погодилися з назвою Північна Македонія (Северна Македонија македонською мовою).
Як очікують, угоду підпишуть наприкінці тижня міністри закордонних справ країн, потім її має ратифікувати парламент Македонії. У разі ухвалення документ має підписати президент Іванов.
Якщо він цього не зробить, угоду повернуть до парламенту на друге голосування, і при позитивному результаті президент зобов’язаний поставити свій підпис.
Крім того, документ винесуть на референдум у Македонії восени цього року.
Суперечка про назву Македонії – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, – триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції, що теж має назву Македонія.
Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що охоплює, крім колишньої югославської республіки, також північ сучасної Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.