Український активіст Володимир Балух, який 81-й день продовжує голодування у СІЗО в анексованому Росією Криму на знак протесту проти судового переслідування, хоче, щоб його обміняли і вивезли на материкову Україну. Про це в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо Крим.Реалії розповіла адвокат Балуха Ольга Дінзе.
«У нього склалася позиція безвиході. Він каже, що його з в’язниці ніхто не відпустить – якщо не ця кримінальна справа, то буде наступна. Тому тепер він, нарешті, заговорив – протягом декількох місяців ми говоримо про те, що якщо буде обмін, і якщо все складеться якнайкраще, то він дуже-дуже хоче поїхати на материкову Україну», – зазначила Дінзе.
Адвокат додала, що, за її даними, ім’я Володимира Балуха є в українських списках на обмін в числі основних, однак Росія поки що не підтверджує готовність до переговорів.
Читайте також: «Голодування як вияв презирства до окупаційного режиму» – Володимир Балух
«Якщо настане якась політична воля з боку Росії, то, звичайно ж, він буде в числі осіб, що підлягають обміну. Але поки що я позицію Росії не почула жодного разу – вони весь час говорять про те, що повинні дозріти якісь умови. Які умови? Нам, на жаль, не говорять», – додала Дінзе.
Напередодні адвокат заявила, що український активіст Володимир Балух за час голодування втратив 30 кілограмів ваги.
Суд в анексованому Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень).
Інша справа проти активіста порушена через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.
Your browser doesn’t support HTML5
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.