Працівники метро у столиці Грузії Тбілісі другий день проводять страйк із вимогою підвищення заробітної плати на 45%. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, зупинка метрополітену призвела до колапсу транспортної системи Тбілісі.
Мерія вивела на міські вулиці додаткові автобуси, проїзд у них безкоштовний, але вони не справляються з потоком пасажирів. Як наслідок, люди спізнюються на роботу і не можуть відвезти дітей в школи або дитячі садки.
![](https://gdb.rferl.org/539BCEB2-2220-42E8-B455-2CB9AD75FC0E_w1080_h608_s.jpg)
Працівники метро заявляють, що перший в історії країни страйк співробітників метрополітену триватиме до повного задоволення їхніх вимог.
Мер Тбілісі Каха Каладзе в ході нічних переговорів не зумів переконати співробітників метро припинити страйк і вийти на роботу. Суд заборонив водіям страйкувати «у робочий час», але таке формулювання викликало загальний подив, і страйк все-таки почався.
![](https://gdb.rferl.org/39C17328-F464-469C-B8E8-973013419CF7_w1080_h608_s.jpg)
Мер Тбілісі назвав вимогу учасників страйку «шантажем» і відмовився підвищувати їм зарплату майже наполовину, пославшись на те, що водії метро отримують більше, ніж лікарі, вчителі і патрульні поліцейські. У відповідь профспілка водіїв нагадала про шкідливість для здоров'я роботи під землею.
Тим часом, шостий день у Тбілісі тривають протести з вимогою відставки уряду. Демонстрації почалися 31 травня на знак протесту проти вироку суду у справі про вбивство двох підлітків.