Прем’єр-міністр Вірменії Серж Сарґсян заявив про свою відставку. Рішення з’явилося на тлі масових протестів проти його призначення головою уряду.
«Ситуація, що склалася, має кілька рішень, але на жодне з них я не піду. Це не моє. Я залишаю посаду керівника країни, посаду прем'єр-міністра», – йдеться в заяві Сарґсяна, розміщеній на його сайті.
Він також додав, що лідер протестів Нікол Пашинян «мав рацію».
Протестувальники, які 23 квітня проводили акції 11 день поспіль, звинувачували екс-президента в захопленні влади.
23 квітня до тисяч антиурядових протестувальників у Єревані приєдналися декілька десятків військових.
Your browser doesn’t support HTML5
У столиці Вірменії зранку паралізований рух на низці центральних вулиць. Крім того, сотні демонстрантів блокують вулиці і перекривають рух міського транспорту в різних районах міста в рамках оголошеної лідером протестів Ніколом Пашиняном кампанії мирної громадянської непокори.
Самого Пашиняна, затриманого напередодні, 23 квітня відпустили з-під варти.
У третьому за величиною місті Вірменії, Ванадзорі, страйкують працівниці місцевої швейної фабрики «Глорія».
Напередодні на багатотисячному мітингу опозиції його учасники вирішили проводити мирні акції громадянської непокори щодня, а щовечора збиратися на площі Республіки незалежно від того, скільки людей затримає поліція. За офіційними даними, 22 квітня в Єревані затримали понад 200 людей. Внаслідок сутичок демонстрантів із поліцією в лікарні доправили 15 людей.
Your browser doesn’t support HTML5
Протести почалися у квітні незадовго до призначення прем’єр-міністром Сержа Сарґсяна, який був президентом Вірменії 10 років.
Перед закінченням повноважень Сарґсяна конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.