Британія: інспекторів з хімічної зброї не допускають у сирійську Думу

Автомобілі ООН з інспекторами Організації із заборони хімічної зброї біля готелю в Дамаску, Сирія, 14 квітня 2018 року

Інспекторів міжнародної Організації із заборони хімічної зброї не допускають у сирійську Думу – на місце ймовірного використання військами президента Сирії Башара Асада хімічної зброї, заявила 16 квітня британська делегація в ОЗХЗ.

Місто Дума в регіоні Східна Гута поблизу Дамаска зараз перебуває під контролем сирійських і російських військових.

Британські представники в ОЗХЗ на закритому надзвичайному засіданні організації звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії.

«Необмежений доступ важливий. Росія і Сирія мають співпрацювати», – йдеться в повідомленні.

Як повідомив представник Швеції, Дамаск і Москва пояснили недопуск експертів у Думу побоюваннями про їхню безпеку.

Your browser doesn’t support HTML5

Десятки людей загинули від ймовірної хімічної атаки в Сирії (відео)

Росія, головний союзник сирійського президента Башара Асада, відкинула звинувачення Британії, заявивши, що послідовно підтримувала розслідування ймовірної хімічної атаки.

«Ми закликали провести об’єктивне розслідування, це було від самого початку після того, як з’явилася інформація про атаку, тому твердження такого роду проти Росії є безпідставними», – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков припустив, що візит інспекторів у Думу відкладається через завдані США, Великою Британією і Францією в ніч на 14 квітня авіаудари по Сирії.

Фоторепортаж: Військова операція союзників у Сирії

Група експертів прибула до Сирії минулого тижня. Після ударів США, Британії і Франції в Сирії ОЗХЗ підтвердила, що експерти продовжать свою місію.

Представник США в ОЗХЗ заявив, що Росія, можливо, знищує докази на місці ймовірної хімічної атаки. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю «Бі-бі-сі» рішуче заперечив.

Лавров також заявив, що відносини між Росією і Заходом зараз гірші, ніж у роки Холодної війни – через відсутність каналів комунікації.

Війська президента Сирії Башара Асада, як стверджують країни Заходу, посилаючись на відкриті джерела й дані розвідки, здійснили 7 квітня хімічну атаку, жертвами якої стали мирні жителі. США, Велика Британія і Франція завдали 14 квітня ракетний удар по об’єктах в Сирії, пов’язаних із розробкою хімічної зброї.

Росія різко засудила удар і звинуватила країни, які його завдали, в прагненні зірвати роботу інспекторів ОЗХЗ.