Керівник МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи напад на приміщення Товариства угорської культури Закарпаття, заявляє, що Україна повинна стримувати екстремістів.
За його словами, «цілком дивовижний процес» відбувається в Україні, екстремістські політичні ідеї ведуть вперед.
Сійярто наголосив, що це неприйнятно, якщо Україна хоче «серйозно наблизитись» до ЄС і НАТО, вона повинна стримувати екстремістів.
Він додав, що після зустрічі з послом України у вівторок негайно будуть викликані в Будапешт на нараду з послами генконсул Угорщини в Україні та посол Угорщини.
Керівник МЗС Угорщини також зустрінеться у вівторок із верховним комісаром ОБСЄ з питань нацменшин. Міністр Сійярто має намір повторно запропонувати представникові цієї організації оформити спеціальну присутність ОБСЄ у формі місії, як сказав політик, «не тільки на сході України, але й на Закарпатті».
Голова угорської дипломатії повідомив, що уряд Угорщини готовий надати товариству необхідні джерела для відновлення роботи офісу цієї організації.
Зранку 27 лютого МЗС Угорщини викликало посла України через інцидент в Ужгороді.
Поліція Закарпатської області розслідує обставини чергового підпалу в офісі Товариства угорської культури Закарпаття. Інформація про пожежу надійшла у ніч на 27 лютого. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах». Внаслідок пожежі ніхто не постраждав. Сума збитків встановлюється.
Закарпатська облдержадміністрація і Товариство угорської культури Закарпаття в спільній заяві, оприлюдненій на сайті голови ОДА Геннадія Москаля, засудили підпал і наголосили, що «жодним місцевим чи заїжджим провокаторам не вдасться розсварити українців і угорців».
Це вже не перший підпал офісу товариства. У ніч на 4 лютого невідомі кинули пляшку із запалювальною сумішшю у будівлю. Пізніше Геннадій Москаль заявив, що правоохоронцям вдалося встановити особи зловмисників. За його словами, це громадяни Польщі, послідовники праворадикальної організації «Фаланга», члени якої брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків угруповань «ЛНР» і «ДНР». Інформацію підтвердили і в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області.
Відносини між Україною й Угорщиною різко загострилися останнім часом через новий український закон «Про освіту», що передбачив поступове запровадження в школах переходу на навчання державною українською мовою. Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини. Київ ці звинувачення відкидає.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Москаль: офіс товариства угорської культури намагалися підпалити польські радикали
Операція «Лом» 1938 року. Державний тероризм Польщі на Закарпатті