Міністерство закордонних справ Туреччини 23 лютого викликало посла Нідерландів після того, як нідерландський парламент напередодні ухвалив рішення визнати геноцидом масове вбивство вірмен в Османській імперії.
Як повідомляє турецьке державне агентство Anadolu, тимчасового повіреного у справах Нідерландів в Анкарі Еріка Вестстрате викликали вже вдруге за тиждень. Перший раз МЗС Туреччини висловлювало йому свої застереження, коли стало відомо, що нідерландські депутати готуються до голосування.
У день ухвалення резолюції в парламенті Нідерландів МЗС Туреччини заявило, що «рішуче» засуджує цей крок. У заяві турецького зовнішньополітичного відомства вказали, що «рішення не є юридично обов’язковим або дійсним».
Анкара акцентувала увагу на тому, що уряд Нідерландів після голосування заявив, що рішення не стане офіційною політикою держави у цьому питанні.
22 лютого виконувач обов’язків міністра закордонних справ країни Сігрід Кааг заявила, що кабінет міністрів Нідерландів «продовжить проявляти стриманість» у політично чутливому питанні щодо масових вбивств вірмен в Османській імперії у 1915 році, які парламент вирішив визнати геноцидом.
Міністерство закордонних справ Вірменії привітало рішення парламенту Нідерландів.
Туреччина, яка є наступницею Османської імперії, відкидає звинувачення в геноциді 1915-1923 років. Анкара стверджує, що від 300 до 500 тисяч вірмен і таке ж число турків загинули в громадянській війні, коли вірмени повстали проти османських правителів і підтримали вторгнення російських військ.
Вірмени стверджують, що близько півтора мільйона людей були вбиті в Османській імперії під час насильства, яке спалахнуло у 1915 році. Багато країн підтримують Вірменію у визнання тієї різанини геноцидом – щонайменше 23 країни, включаючи Францію і Німеччину, визнали вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом.