Російські олігархи з переліку оприлюдненої 29 січня доповіді міністерства фінансів США починають стикатися з додатковими перевірками деяких фінансових трансакцій, пише 6 лютого американське ділове видання Bloomberg.
«Один із заможних росіян на умовах анонімності сказав, що він стурбований тим, що очікуване у найближчі кілька місяців укладення угод із іноземними партнерами може не відбутися. Інший сказав, що його репутація зазнала суттєвих втрат унаслідок публікації міністерством фінансів минулого тижня звіту перед Конгресом, присвяченого 210 російським мільярдерам та провідним урядовцям», – ідеться в повідомленні.
«Хоча деякі російські бізнесмени розпочали застережні заходи в серпні… оприлюднення імен спонукало деякі банки посилити нагляд за їхніми операціями», – додає Bloomberg, посилаючись на думку чотирьох людей, обізнаних зі справою.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин після оприлюднення «кремлівського звіту» заявив, що частина людей із цього списку згодом опиниться під санкціями. «Будуть санкції, які випливають із цього звіту», – сказав Мнучін на засіданні Сенату на наступний день після того, як список був оприлюднений.
Міністерство фінансів США видало 29 січня очікуваний документ із потенційними об’єктами можливих майбутніх санкцій США проти росіян, які мають тісні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним. Цей список раніше назвали у пресі «Кремлівським звітом». Він, зокрема, включає 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів» у відкритій частині звіту і ще невідому кількість у засекреченій.
Звіт був представлений Конгресові США, як того вимагає закон «Про протидію супротивникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA). Серед фігурантів «списку олігархів» є російські бізнесмени Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник «Лабораторії Касперського» Євген Касперський, Петро Авен і Володимир Потанін, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко та Олег Тіньков.