Європейський союз висловив занепокоєння щодо майбутнього демократії у Венесуелі після суперечливих виборів до асамблеї, яка отримає повноваження змінювати конституцію країни.
31 липня речниця Єврокомісії Міна Андреєва заявила, що голосування «збільшило розділ і надалі делегітимізує демократично обрані інституції Венесуели».
Вибори 30 липня відбулися на тлі насильства, під час протестів у Венесуелі загинули щонайменше 10 людей. Опозиція закликала продовжити антиурядові виступи 31 липня.
Виборча комісія заявила про активність виборців на рівні 41,5%. Проте представники опозиції заявили, що явка завищена щонайменше вдвічі.
Нова конституційна асамблея отримає повноваження змінювати конституцію і розпускати конгрес, який контролюють противники чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Він заявляє, що асамблея – єдиний шлях до відновлення порядку в країні.
Опозиційні партії закликали до бойкоту виборів, заявляючи, що створення асамблеї дозволить президентові розпустити Конгрес, відкласти вибори і переписати виборче законодавство для концентрації влади в своїх руках.
Упродовж місяців протестів загинули 120 людей.
Раніше США повідомили, що розглянуть можливість запровадити широкі економічні санкції проти Венесуели в разі скликання конституційної асамблеї.
Опозиція Венесуели закликала до подальших протестів і до масової акції в Каракасі 2 серпня, коли має відбутися перше зібрання асамблеї.