Понад 17 мільйонів гривень отримали без тендерів фірми члена виконкому Ірпеня від міськради – #Точно

Виконавчий комітет Ірпінської міської ради (Київська область) з вересня 2016 року до червня 2017 року уклав без тендерів 12 контрактів на реконструкцію міста загальною вартістю 17,4 мільйона гривень з двома фірмами ТОВ «Б.І.І.А.К.» та МПП «Спортивно-технічний клуб «Сона». Така інформація міститься на офіційному порталі аналітики Business Intelligence ProZorro, передає #Точно, проект Радіо Свобода.

Зокрема, ТОВ «Б.І.І.А.К.» отримало 9,1 мільйона гривень за ремонт доріг, пішохідних площ та велодоріжок в місті Ірпінь. МПП «СТК «Сона» отримало 8,3 мільйона гривень також за ремонт дороги, велодоріжки та будівництво автостоянки.

Усі контракти укладені без проведення торгів за процедурою «неконкурентні допорогові закупівлі», тобто виконком самостійно обрав підрядників. Закон «Про публічні закупівлі» дозволяє купувати без електронних аукціонів товари та послуги дешевше за 200 тисяч гривень і роботи нижче від 1,5 мільйона гривень.

Серед співвласників ТОВ «Б.І.І.А.К.» та єдиним власником МПП «Сони» є Сергій Пащинський, член того ж виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

За інформацією місцевого порталу «Громада Приірпіння» у 2014 року Сергій Пащинський очолював виборчий штаб в Ірпені кандидата в президенти Петра Порошенка.

На останніх місцевих виборах 2015 року син Сергія Олександр Пащинський став депутатом Ірпінської міської ради від партії «Нові обличчя», у передвиборчій біографії вказав, що працює юристом на фірмі «Б.І.І.А.К.».

Від виконавчого комітету Ірпінської міської ради контракти з обома фірмами, зокрема, підписував перший заступник міського голови Дмитро Христюк, який на тих же виборах 2015 року безуспішно балотувався до Київської обласної ради від «Нових облич».

Керівником та політичним лідером «Нових облич» є міський голова Ірпеня Володимир Краплюк.

14 червня прес-служба прокуратури Київської області повідомила, що двом службовим особам виконавчого комітету Ірпінської міськради повідомлено підозри. Їх звинувачують у тому, що вони спільно з іншими людьми через фіктивні підприємства привласнили державні гроші у сумі понад 21 мільйон гривень.

За даними прокуратури, підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави на суму понад 8,5 мільйонів гривень.

На початку цього місяця в приміщенні Ірпінської міської ради силовики провели обшуки. За повідомленням прокуратури Київської області, слідчі дії проводилися у рамках досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за статтею «зловживання владою або службовим становищем».

У червні минулого року у приміщенні Ірпінської міської ради також проводився обшук у рамках розслідування кримінального провадження щодо «зловживання владою або службовим становищем». Тоді повідомлялося, що справа стосується зловживання службовим становищем чиновниками під час оформлення права власності на земельну ділянку площею 15 гектарів у місті Ірпінь за Ірпінською міською радою.