Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив у Сенаті 13 червня, що відносини між Вашингтоном і Москвою далі погіршуються, але американська адміністрація все ще намагається стабілізувати ці відносини.
Зауваження очільника зовнішньополітичного відомства оприлюднені в час, коли Конгрес США активізував зусилля для закріплення чинних санкцій і запровадження нових через імовірне втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, дії Москви в Сирії та Україні та через інші питання.
На засіданні комітету у закордонних справах Сенату, де розглядався бюджет Держдепартаменту на 2018 рік, сенатори запитували Тіллерсона щодо пріоритетів США у відносинах із Росією, а також із Китаєм, Північною Кореєю та Сирією.
На питання щодо Москви Тіллерсон відповів сенаторам, що двосторонні відносини з Росією перебувають на рекордно низькому рівні. Водночас він ухилився від питання, чи підтримуватиме він нові санкції, чи Білий дім намагатиметься ветувати такі рішення законодавців.
«Ми хотіли б гнучкості, щоб умімкнути потеплішання щодо Росії. У нас є кілька каналів, де ми починаємо говорити, і я не хотів би закрити ці канали зовсім», – вказав Тіллерсон.
Кремль сигналізував про можливі заходи у відповідь, якщо США запровадять додаткові санкції.
Сполучені Штати в кілька етапів, починаючи з 2014 року запровадили проти Росії санкції – спершу через анексію Криму, згодом – через роль Москви в збройному конфлікті на Донбасі. Росія сподівалася, що прихід до влади у Вашингтоні президента Дональда Трампа допоможе у скороченні або й скасуванні цих санкцій.
Інформагенція Bloomberg повідомила 13 червня, що здійснена російськими хакерами атака на вибори у США в 2016 році була більш масштабною, ніж вважалось раніше. Вона включала втручання до баз даних та систем програмного забезпечення у 39 штатах, що вдвічі більше за попередні повідомлення, вказує Bloomberg із посиланням на трьох осіб, безпосередньо обізнаних зі слідством у цій справі.