Служба безпеки України розробляє механізм блокування російських ресурсів «ВКонтакте», «Одноклассники» і «Мейл.ру».
«Служба безпеки України постійно фіксує активне поширення через такі ресурси антиукраїнських закликів до радикальних протестних акцій з використанням зброї. Керівництво інтернет-ресурсів, що потрапило до санкційного списку, жодного разу не відреагувало на численні звернення СБУ», – мовиться у заяві відомства.
У СБУ зауважують, що значна частина інтернет-провайдерів вже має технічну можливість блокувати ці інтернет-ресурси.
Водночас голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко стверджує, що здійснення блокування російських сайтів, що потрапили під санкції, українськими провайдерами наразі неможливе технічно. За його словами, для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.
Учора, 15 травня, президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб – зокрема, сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Економічні санкції також запроваджуються проти найбільших російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Звезда», ТНТ, РЕН-ТВ, ОТР.
Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.
Крім того, санкції запроваджуються проти 1228 фізичних осіб: громадян України, Росії й інших держав. Термін дії обмежень – від одного до трьох років.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що через російські соцмережі «Вконтакте» і «Одноклассники» ведеться інформаційна агресія проти України.
У Росії нові санкції назвали «проявом цензури», а також заявили, що можуть вжити заходи у відповідь.