Комітет Сенату США вимагає від екс-радника Трампа документів у справі про втручання Росії

Майкл Флінн

Комітет із розвідки Сенату США через судову повістку вимагає від колишнього радника із національної безпеки президента Дональда Трампа, Майкла Флінна надати документи, необхідні для розслідування втручання Росії у президентські вибори у США.

Як заявили 10 травня голова комітету Річард Берр і його заступник Марк Ворнер, 28 квітня комітет просив Флінна надати ці документи, але його адвокат відмовився від співпраці.

Ця повістка є першою у розслідуванні щодо ймовірного російського втручання.

Флінн пропрацював в адміністрації Трампа менш ніж місяць – 24 дні, – перш ніж Трамп змусив його до відставки з посади радника з нацбезпеки в лютому через те, що він сказав неправду про свої контакти з послом Росії у США після обрання Трампа, але до його інавгурації.

Дональд Трамп уже багато разів заперечував висновки розвідувальних служб США, які вони раніше оформили у спільній заяві, про те, що Росія намагалася посилити його позиції під час виборів і пошкодити позиції його суперниці Гілларі Клінтон. Окремі розслідування щодо втручання Росії у вибори у США і контакти членів команди Трампа з Москвою ведуть комітети Конгресу, зокрема комітети у справах розвідки і Палати представників, і Сенату. Флінн, поряд зі ще кількома, є одним із головних фігурантів цих розслідувань.

Даючи свідчення на слуханнях у комітеті у справах судівництва Сенату, який веде одне з розслідувань, Саллі Єйтс, колишня заступник міністра юстиції за президента Барака Обами, яка вже за адміністрації президента Дональда Трампа пропрацювала виконувачем обов’язків міністра протягом 10 днів у січні, заявила, що попереджала Білий дім про ризик компрометації Росією радника президента Дональда Трампа з національної безпеки Майкла Флінна.

Днями президент Дональд Трамп звільнив голову ФБР США Джеймса Комі, який очолював розслідування можливого втручання Росії у передвиборчу кампанію у США.