Член НАТО Туреччина заявляє, що рішення США про озброєння курдських бійців, які воюють проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Сирії, є «неприйнятним», застерігаючи, що така політика «невигідна нікому».
Як заявив 10 травня віце-прем’єр-міністр Туреччини Нуреттін Джаніклі, Анкара сподівається, що США припинять політику підтримки «Загонів народної самооборони» (YPG).
«Ми не можемо прийняти присутність терористичних організацій, що загрожуватимуть майбутньому Турецької держави», – сказав Джаніклі телеканалу A Haber.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час свого візиту до Чорногорії 10 травня заявив, що будь-яка зброя, яку має YPG, становить «загрозу» для Туреччини.
Напередодні США погодилися надати зброю найбільшому опозиційному об’єднанню курдів у Сирії в їхній боротьбі проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» у час, коли наближається очікувана операція з метою вибити бойовиків «Ісламської держави» з їхньої твердині, міста Ар-Ракка на півночі Сирії, що стало для них «столицею».
Як сказала речниця Міністерства оборони США Дейна Вайт, президент США Дональд Трамп ще 8 травня дозволив міністерству «спорядити курдську частину «Сирійських демократичних сил» до рівня, необхідного для забезпечення певної перемоги над «Ісламською державою» в місті Ар-Ракка в Сирії».
При цьому речниця додала, що у Вашингтоні «усвідомлюють занепокоєння коаліційного партнера Туреччини» – яка вважає загони сирійських курдів терористами.
«Ми хочемо запевнити народ і уряд Туреччини, що США прагнуть відвернути додаткові загрози безпеці і захистити нашого союзника в НАТО», – наголосила Вайт.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган має зустрітися з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні в середині травня.