Суд у справі Януковича оголосив перерву до 18 травня

Віктор Янукович

Оболонський районний суд Києва, який 4 травня розпочав підготовче засідання з розгляду справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича, оголосив перерву до 10-ї години ранку 18 травня. Відповідно до рішення суду, перерву, зокрема, оголосили для організації відеоконференції за участі самого обвинуваченого в судовому засіданні.

«Захисту будуть надані можливості для проведення відеоконференції обвинуваченого Віктора Януковича з Оболонським райсудом Києва. Це рішення прийнято для реалізації сторонами, зокрема обвинуваченим, своїх прав бути присутнім на судовому засіданні, як того вимагає Європейський суд з прав людини», – сказав суддя Владислав Дев’ятко.

Водночас, як повідомила сторона захисту, адвокати Януковича подали клопотання про детальну перевірку складу суддів у справі на предмет «впливу» на них з боку Генпрокуратури України.

У середу стало відомо про зняття Інтерполом з розшуку українського президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра. Також Інтерпол припинив розшук екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького і колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва. Заступник генпрокурора України Євген Єнін заявив, що рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку Януковича не має значення для початку суду над ним.

Віктор Янукович та багато його оточення утекли з України у лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді більшість з них переховуються у Росії.

У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відео-зв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді він повідомив у суді, що перебуває в російському місті Ростов-на-Дону.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Наразі жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.