У Львові згадали зниклого кримського татарина Ібрагімова і тих, чиї права порушуються в світі

В суботу у Львові близько десятка активістів зібрались на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб привернути увагу громадськості до в’язнів сумління по всьому світу. Таким чином львів’яни підтримали флешмоб у Міжнародний день прав людини, що відзначається 10 грудня.

Активісти у руках тримали фотографії восьми героїв і героїнь, серед яких кримський татаринЕрвін Ібрагімов, який став жертвою насильницького зникнення у Криму. Також героями марафону стали Ені Альфред (Малаві), Піс Рівер Веллі (Канада), Байрам і Гіяз (Азербайджан), Зейнаб Джалалян (Іран), Ерен Кескін (Туреччина), Йохан Тетеріза, (Індонезія), Ільхам Тохті (КНР).

«Ми зібрались на цю акцію, що нагадати, що у сучасному світі є в’язні сумління. У списку і кримський татарин, хочемо сказати владі, щоб вона активніше займалась пошуком людини. Сьогодні у багатьох країнах світу відбувається такий флешмоб», – наголосив один із організаторів, активіст Олег Радик.

Amnesty International закликає громадян України висловити підтримку героям, поставити свої підписи під петиціями під час акції або ж через інтернет. У Львові ж підписи на підтримку людей, чиї права були порушені, збиратимуть упродовж трьох днів. Правозахисники обіцяють, що листи дійдуть до своїх адресатів.

Член виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов був викрадений ввечері 24 травня 2016 року в Бахчисараї. Пізніше стало доступним відео з камер зовнішнього спостереження, на якому видно, як кілька невідомих осіб, імовірно, в формі російської ДПС, насильно саджають Ібрагімова до мікроавтобуса і відвозять в невідомому напрямку.

Кримське управління Слідкому Росії порушило кримінальну справу за фактом викрадення активіста. Російське слідство озвучило 3 версії: викрадення з метою отримання викупу, зв'язок із комерційною діяльністю Ібрагімова і викрадення з метою дестабілізувати ситуацію в Криму.

Родичі Ібрагімова і члени Меджлісу вважають, що його викрали російські спецслужби для залякування кримських татар і «незгодних».