Генеральний прокурор України звернувся до керівництва прокуратури Криму, яка працює при ГПУ, із закликом забезпечити формування доказової бази щодо грубих порушень прав людини в анексованому Росією Криму, інформує в суботу сайт Генпрокуратури.
«Я хотів би почути, які у нас перспективи доказів щодо грубих порушень прав людини в Криму, в тому числі для Міжнародного кримінального суду, для інших світових організацій», – звернувся до прокурора Криму Гюндуза Мамедова Юрій Луценко.
Він доручив Мамедову створити на офіційному сайті прокуратури Криму відкритий реєстр справ щодо порушення прав людини і надати людям можливість надсилати відому їм інформацію про такі порушення.
В свою чергу, Гюндуз Мамедов доповів, що було створено реєстр даних громадян, чиї права обмежуються у зв’язку з їхніми політичними переконаннями, етнічним та релігійним походженням. За попередніми підрахунками, такий реєстр нині складається з 88 осіб, за кожним випадком прокуратурою Криму зареєстровано кримінальне провадження та триває розслідування.
Також в зустрічі у ГПУ, яка відбулася у п’ятницю, напередодні Дня прав людини, взяли участь Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова.
За словами Мустафи Джемілєва, на території Криму окупаційна влада здійснює заходи щодо зміни демографічної ситуації. Юрій Луценко, у свою чергу, зазначив, що доповідав про це у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу через ці дії запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».