Федеральне агентство Росії з повітряного транспорту («Росавіація») заявляє, що Україна «посунула небезпечні зони для проведення ракетних стрільб» поблизу з анексованим Кримом.
Російські державні новинні агенції цитують неназваного представника «Росавіації», який заявляє, що в ніч на 1 грудня українська сторона випустила нове авіаційне оповіщення (НОТАМ), яке зміщує координати небезпечних зон на захід від «територіальних вод Росії».
«Таким чином, нові зони перебувають у нейтральних водах, територіальні води Росії не будуть зачіпатися. Ця зона є зоною відповідальності російських диспетчерів, проте на безпеку польотів це не вплине», – заявив представник «Росавіації».
«Територіальними водами Росії» в Москві називають зону навколо берегів окупованого Криму, що, як і сам півострів, за міжнародним правом належать Україні.
Тим часом речник Повітряного командування «Південь» Володимир Крижанівський раніше сьогодні повідомив, що стрільби на півдні України почалися «за планом».
«Все йде за планом. Ніякої реакції від Російської Федерації немає. Українські військові готові до будь-якого варіанту розвитку подій», – повідомив Крижанівський в ефірі телеканалу «112 Україна».
Напередодні командування Повітряних сил Збройних сил України заявляло, що ракетні випробування проводитимуться у зоні, яка виключає будь-яку загрозу для жителів Криму, а звинувачення Росії у створенні таких загроз є провокацію.
Як повідомляла прес-служба Повітряних сил ЗСУ, було уточнено розміри небезпечної зони виконання пусків, а межа східної частини цієї зони проходить за 27–30 кілометрів від північно-західного узбережжя Криму, це повністю виключає загрозу для кримчан.
Як повідомляли ЗМІ, Росія погрожувала ракетним ударом у разі проведення Україною військових навчань поруч із окупованим Кримом. Попередження про це містилося у листі Міністерства оборони Росії, адресованому військовому аташе у складі посольства України в Росії.
Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що суверенний повітряний простір Росії в Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки, а там Україна здійснювати ракетні випробування не має наміру.
26 листопада в Генштабі повідомили про плани провести навчання Повітряних сил ЗСУ у період з 1 до 2 грудня 2016 року в південній частині України.