Віце-прем’єр турецького уряду Нуман Куртулмуш у Лондоні 26 листопада заявив, що питання Криму важливе для Анкари, «як і ситуація в іракському Кіркуку».
«На всіх рівнях ми заявляємо, що від початку засуджували позицію Росії з питання анексії Криму», – сказав віце-прем’єр Туреччині.
Він також зазначив, що Анкара продовжить виступати проти анексії півострова.
Що ж до ситуації в Іраку та Сирії Нуман Куртулмуш зазначив, що головне в цьому питанні – збереження етнічного та міжконфесійного балансу в суспільстві.
Міністерство закордонних справ Туреччини 25 листопада опублікувало заяву про нещодавню поїздку неофіційної турецької делегації до окупованого Росією Криму. МЗС Туреччини підкреслило, що цей візит не має офіційного характеру.
23 листопада російські та підконтрольні Кремлю кримські ЗМІ повідомили про прибуття на півострів групи турецьких громадян, які прямували з Москви.
Вони відвідали Бахчисарай, Сімферополь і Ялту, де провели зустрічі з російськими чиновниками Криму.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Окремі резолюції ухвалили Генеральна асамблея ООН, парламентські асамблеї НАТО, ОБСЄ і Ради Європи.
Європейський союз, США та інші країни запровадили економічні санкції. Туреччина не приєдналася до економічних санкцій, але голосувала за всі резолюції, котрі засуджують анексію Криму. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». У Москві також запровадили обмежувальні заходи проти окремих груп товарів із країн Заходу.