Турчинов: спроби сфальшувати Майдан приречені на поразку

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляє, що лише народ здатен створити справжній Майдан і справжню революцію, а спроби сфальшувати Майдан приречені на поразку. Про це йдеться 21 листопада у зверненні Турчинова з нагоди Дня гідності та свободи, повідомила прес-служба РНБО.

«Досвід Помаранчевого майдану і Революції гідності доводить, що ні гроші, ні партійна кон’юнктура, ні політичні інтереси не можуть організувати Майдан. А той, хто намагається сфальшувати Майдан, створивши штучну кальку, підпорядкувати його своїм амбіціям та інтересам, буде приречений на поразку», – заявив Турчинов.

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня гідності та свободи пообіцяв, що не допустить здійснення сценарію Кремля, який не лише атакує країну ззовні, а й намагається розхитати державу зсередини.

У центрі Києва вночі 21 листопада був обмежений рух транспорту кількома вулицями, прилеглими до урядового кварталу, включно із частиною Хрещатика. Також перед 6:00 у центрі розташувалися підрозділи Національної гвардії.

Уночі 21 листопада на офіцйному сайті Національної поліції з’явилося повідомлення із проханням до всіх учасників масових заходів у День гідності і свободи «поставитися з розумінням до роботи правоохоронців... а також заздалегідь планувати свій маршрут з урахуванням перекритих ділянок вулиць».

Під час проведення масових заходів у Києві до третьої річниці Революції гідності рівень терористичної загрози залишається підвищеним, повідомив у Facebook радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан – після того, як уряд Миколи Азарова вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість загинули в лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.