У документах ООН тепер офіційно йтиметься про тимчасову окупацію Криму та Севастополя – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вказав на важливість схвалення в ООН проекту резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

«Постійний правозахисний моніторинг ООН – перший крок до деокупації українського Криму. Відтепер формулювання «тимчасова окупація української Автономної Республіки Крим і міста Севастополь» – офіційно в усіх документах ООН до деокупаціі Криму», – вказав очільник українського зовнішньополітичного відомства в мережі Twitter.

«Резолюція ООН по Криму – це офіційне міжнародне задокументування і засудження агресії Росії проти України і невизнання анексіїї півострова», – вказує посол України у США Олександр Моцик.

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на своїй сторінці у Facebook навела список країн, які голосували проти українського проекту резолюції щодо Криму. Серед цих 23 країн опинилися, крім Росії, також Китай, КНДР, Сирія, Венесуела, Індія, Вірменія, Білорусь та Казахстан.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

У документі йдеться про засудження зловживань і дискримінаційних заходів щодо мешканців тимчасово окупованого Криму, зокрема, кримських татар, а також українців і представників інших національних та релігійних груп, із боку російської окупаційної влади.

Документ також закликає Росію, серед іншого, виконувати всі свої зобов’язання, які накладає на неї міжнародне право як на державу-окупанта, вжити всіх заходів, щоб негайно покласти край усім зловживанням проти мешканців Криму, негайно звільнити громадян України, яких незаконно затримали і судять без дотримання елементарних стандартів правосуддя, а також тих, кого вивезли через міжнародно визнаний кордон із Криму до Росії.