В Організації Об’єднаних Націй заявили, що бойовики екстремістського угруповання «Ісламська держава» викрали в околицях міста Мосула на півночі Іраку, де зараз триває операція визволення цього міста, сотні колишніх іракських військових.
За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, які оголосили на брифінгу в Женеві, близько ста колишніх військових ісламісти викрали 3 листопада в селищі Мавалі, що приблизно за 20 кілометрів на захід від Мосула. Ще 195 колишніх військових викрали протягом 1–4 листопада в кількох селах району Таль-Афар.
Також, за повідомленням ООН, ісламісти примусово забрали з собою до Мосула близько півтори тисячі родин із міста Хаммам-аль-Аліл, яке вони були змушені залишити в понеділок.
Доля цих цивільних людей наразі не відома, додала речниця верховного комісара ООН із прав людини Равіна Шамдасані.
За її словами, як виглядає, примусово переселених чи викрадених людей ісламісти іноді використовують як «живі щити», а іноді, якщо вважають їх своїми супротивниками, вбивають.
Зокрема, в понеділок військові Іраку повідомили, що у визволеному від бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» місті Хаммам-аль-Аліл неподалік Мосула знайшли давнє масове поховання з понад сотнею тіл зі стятими головами. Крім того, за повідомленнями, напередодні визволення ісламісти стратили в цьому ж місті в останні дні жовтня й на початку листопада ще близько ста його цивільних мешканців.
Нині іракські урядові війська та союзні їм ополчення, а також військові сили курдської автономії «пешмерґа» здійснюють операцію визволення Мосула, ведучи наступ на місто практично з усіх боків. Із півдня вони просунулися на відстань близько 15 кілометрів до його околиць, із півночі вже наближаються до околиць міста, а зі сходу вони вже ввійшли в Мосул, і у східних районах міста точаться вуличні бої; наступ триває і з західного напрямку.
Мосул є наразі найбільшим містом Іраку, яке ще контролюють ісламісти. Його з довколишніми містами й селами бойовики «Ісламської держави» захопили ще на початку 2014 року.