Туреччина розташувала танки та важку артилерію біля свого південно-східного кордону з Іраком, заявивши, що вони можуть бути направлені до Іраку у «разі необхідності».
1 листопада міністр оборони Туреччини Фіклі Ісік заявив, що Туреччина не має зобов’язань утримувати війська на своєму боці кордону.
25 жовтня голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара може розпочати наземну операцію в Іраку, якщо відчуватиме загрозу своїй безпеці. «Ми готові використати всі наявні ресурси, включаючи наземну операцію», – сказав Чавушоглу.
Туреччина розгорнула війська у час, коли іракські сили безпеки ведуть бої проти угруповання «Ісламська держава» біля Мосула. 1 листопада іракські війська прорвали лінію оборони міста, яке від 2014 року перебуває під контролем угруповання «Ісламська держава».
Також розгортання турецьких військ збіглося у часі з візитом керівника Генштабу Туреччини Хулусі Акара до Москви, де 1 листопада він зустрічається з російським колегою Валерієм Герасимовим для обговорення військової співпраці.
Наразі на півночі Іраку перебуває близько 1 тисячі турецьких військових, виведених Анкарою на запит іракського Курдистану. Вони тренують бійців курдських загонів «пешмерга».
Багдад закликає Туреччину прибрати свої війська з іракської території.
Туреччина безпосередньо не бере участі в операції з відновлення контролю на Мосулом, яка триває вже 2 тижні. Але Анкара заявляє, що її війська мають унеможливити насилля з боку підтримуваних Іраном шиїтських бійців щодо цивільного сунітського населення Мосула.
Одночасно із допомогою бійцям курдських загонів «пешмерга», Туреччина веде боротьбу проти курдських «Загонів народної самооборони» (YPG), пов’язаних з угрупованням «Курдська робітнича партія» (PKK), що бореться за автономію курдів на південному сході Туреччини.
Анкара воює з PKK на південному сході Туреччини упродовж останніх 30 років.